0.9 C
Pristina
Friday, December 8, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Lideri i LSDM-së në Maqedoni, Zoran Zaev, publikon “bombën e tretë”

Lideri i Lidhjes Social Demokratike të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev, pas publikimit të dëshmive që posedonin përgjimin e 20 mijë qytetarëve nga ana e...

Zaev: Për Jankullovskën dhe Kotevskin nuk ka qenë me rëndësi vrasja e të riut

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka publikuar audio-incizim në të cilën dëgjohet biseda mes ministres për Punë të Jashtme, Gordanan Jankullovksa dhe zëdhënësit të...

Gjermania refuzon kërkesën e Greqisë për zgjatjen e programit financiar

Letra e aplikimit të Greqisë nuk përmban sugjerime për zgjidhje konkrete.   Gjermania refuzon kërkesën zyrtare për zgjatjen e programit fiskal të cilën Greqia...

Rektori i USHT-së, Ameti e vizitoi Myftininë e Bashkësisë Fetare Islame në Tetovë

Rektori i Universitetit Shtetëror të Tetovës, Prof. dr. Vullnet Ameti, sot e vizitoi Myftininë e Bashkësisë Fetare Islame në Tetovë. Ai u prit në...

Emrat fetar prijnë në Maqedoni

Preferencat e shqiptarëve për t’i vënë emrat fëmijëve të tyre kanë ndryshuar. Emra fetarë të moderuar, apo edhe emra që tingëllojnë bukur në shqip...

Ish-myftiu Ferat Polisi emërohet Dekan i Fakultetit të Drejtësisë

Profesori universitar Ferat Polisi është emëruar Dekan i Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin Shtetëror të Tetovës (USHT).   Lajmi bëhet i ditur nga burime...

Procedurë penale kundër tre të punësuarve në Spitalin e Ohrit

Prokuroria publike në Ohër dha urdhër për realizimin e procesit hetues kundër tri personave për mashtrime në punë, me çka e kanë dëmtuar buxhetin...

Bombë para gjykatës së Shkupit?!

Para pak çastesh ka ndodhur një shpërthim para gjykatës në Shkup. Nuk dihen shkaqet e shpërthimit por vetëm raportohet se nga shpërthimi është shkaktuar...

Qeveria joserioze me ndotjen, qytetarët numërojnë rastet e kancerit

Shteti është i painteresuar për ajrin e ndotur që thithin qytetarët. Në vend të vendosjes së filtrave për ndotësit e mëdhenj, qeveria investon në...

‘Monstra’, familjarët presin zbardhjen e rastit nga ‘bombat’ e opozitës

Familjarët e të akuzuarve për rastin ‘Montsra’, janë në pritje të zbardhjes së rastit, gjë që e presin nga shpërthimet e ‘bombave’ të opozitës....

Të fundit