26.8 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

LSDM vazhdon me shpalosjen e bisedave të përgjuara telefonike

Sipas anëtarit të LSDM-së, Pançe Orcev, bisedat telefonike dëshmojnë presionet dhe vjedhjet gjatë procesit zgjedhor në Strumicë.   Ndryshe nga herët tjera, ku bisedat...

Facebook: Autoritetet maqedonase kanë kërkuar të dhëna për tetë persona

Autoritetet maqedonase në gjashtë muajt e fundit të vitit të kaluar kanë ngritur pesë kërkesë për marrjen e të dhënave për tetë shfrytëzues dhe...

Iniciativa VEPRO me 50 Ligjerata të organizuara në Çarshi të Shkupit

Iniciativa rinore VEPRO ka aritur të organizon tubimin e 50-të në Çarshinë e Shkupit, djemt e kësaj Iniciative vitin e kaluar ishin shumë aktiv në sfera...

Hapet në Shkup ekspozita “Nga Konstantinopoli në Stamboll”

Ekspozita “Nga Konstantinopoli në Stamboll”, me fotografi të Bosforit nga mesi i shekullit 19-të deri në shekullin 20-të, paraqet strukturat mbresëlënëse, jetën e përditshme...

Ndryshimet e ligjit për letërnjoftime para deputetëve

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 39­ të në të cilën mes të tjerash do të shqyrtohet propozim ligji...

Maqedoni: Afera e përgjimeve demaskoi partitë shqiptare

Afera e përgjimeve, për të cilën opozita thotë se ka nxjerr në sipërfaqe “veprimet kriminale të pushtetit aktual”, ka nxitur debate edhe për rolin...

Studentët e Maqedonisë me një mundësi të re për studime në Turqi

Asociacioni i Universiteteve të Kaukazit (KUNIB) në bashkëpunim me Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik, në Shkup organizon Panairin Ndërkombëtar Arsimor me më shumë se 40 universitete...

Shikoni se çfarë nota në fakultet ka kryetari i Gostivarit Nevzat Bejta (VIDEO)

Shikoni se çfarë nota në fakultet ka kryetari i Gostivarit Nevzat Bejta.   Ai në një moment thotë se notat në fakultet i ka...

Reagon VMRO: Zhernovski publikoi materiale të montuara

MRO-DPMNE ka reaguar ndaj konferencës për shtyp të mbajtur sot nga ana e kryetarit të komunës Qendër, Andrej Zhernovski. Sipas partisë në pushtet, Zhernovski...

Revoltohen familjet e dëshmorëve dhe invalidet e UÇK-së të luftës së 2001 në Kumanovë

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave të familjeve të deshmorëve dhe invalidëve të UÇK-së në Kumanovë, paralajmëronë se së shpejti do të marrin hapa...

Të fundit