27.4 C
Pristina
Monday, June 27, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

7036 POSTIME
0 KOMENTET

Prezantohet logoja e re e FFK-së dhe fanella e re e Kombëtares së Kosovës

Në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” sot Federata e Futbollit të Kosovës ka prezantuar logon e re të saj si dhe fanellat e reja...

Pse mund të ndjeni sikur ju zë “rryma” kur prekni dikë

BallinaKuriozitete Pse mund të ndjeni sikur ju zë “rryma” kur prekni dikë March 23, 2021 Trupi i njeriut mund të sjellë surpriza të mrekullueshme. Mendoni, për shembull,...

32 vite me parë u pezullua autonomia e Kosovës nga regjimi i kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviqit

Më 23 mars të vitit 1989, në Kuvendin e Kosovës, u ndryshua Kushtetuta e vitit 1974 dhe u suprimua autonomia e Kosovës në Federatën...

Arabia Saudite i ofroi plan për armëpushim grupit Houthi në Jemen

Arabia Saudite i propozoi një plan armëpushimi grupit rebel Houthi në Jemen, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ne shpresojmë që Houthit t’i përgjigjen pozitivisht iniciativës, të...

Kurti zyrtarisht pranon detyrën e kryeministrit të Kosovës

Albin Kurti zyrtarisht ka pranuar detyrën e kryeministrit të Kosovës. Me ceremoni shtetërore, ish kryeminsitri Avdullah Hoti ia ka dorëzuar Kurtit, postin e të...

SHBA-ja vepron si BE-ja, Kinës i vendos sanksione shkaku i abuzimit me myslimanët Ujgurë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan të hënën se kanë vendosur sanksione kundër dy zyrtarëve kinezë për “abuzime serioze të të drejtave të njeriut”...

Hoti ia dorëzon sot Kurtit detyrën e kryeministrit

Avdullah Hoti do t’i dorëzojë sot Albin Kurtit detyrën e kryeministrit, pas zgjedhjeve së tij në krye të ekzekutivit të vendit një ditë më...

Kjo është metoda e Albert Einstein që rrit inteligjencën dhe zgjidh problemet

Në botën e sotme me ritme të shpejta dhe moderne, truri ynë është vazhdimisht nën ndikim dhe vazhdimisht kryen reflektime dhe mendime, pa asnjë...

Xhamia e Profetit (a.s) fillon parapërgatitjet për Ramazan, me rregullat e sigurisë Anti Covid

Namazet e teravisë do të kryhen duke iu përmbajtur masave paraprake të Covidit. Autoritetet Saudite kanë konfirmuar se Xhamia e Profetit (a.s) në Medine do...

Lul Raka thotë se fituesi kryesor i zgjedhjeve parlamentare të Kosovës është koronavirusi

Mikrobiologu Lul Raka, në një shkrim përmbledhës për situatën pandemike tash e një vjet që mbizotëroi në botë, duke ia vërë theksin Kosovës, ka...

Latest news