Zidane trajner i Real Madridit

0
72

Real Madridi ka shkarkuar Rafa Benitezin dhe kanë emëruar në vend të tij Zinedine Zidanen.

Kampioni i 32-fisht i Spanjës është katër pikë pas Atletico Madridit që është në kryet të La Ligas, pas barazimit 2-2 kundër Valencias të dielën dhe Benitez u shkarkua pas një mbledhje të bordit të mbajtur të hënën në mesditë.

Legjenda e klubit madrilen Zidane, i cili aktualisht menaxhon klubin B të Realit, ka qenë për një kohë të gjatë i lidhur me postin dhe tani do ta marr përsipër atë.

Pozita e Benitezit u vë në dyshim të madh në nëntor kur Madridi pësoi humbje nga Sevilla dhe Barcelona, nga kjo e fundit pësoi me rezultat të thellë 4 me 0 në shtëpi.