Digjet makina në Durrës

0
39

Një automjet është përfshirë nga flakët në qytetin e Durrësit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:30 në rrugën Alekasdër Goga dhe nuk ka pasur të lënduar. Mjeti tip Ford ka marrë flakë në pjesën e motorit.

Informacionet flasin se shkak ka qenë një defekt teknik. Në momentin kur drejtuesi ka lënë makinën ndezur dhe ka hyrë në dyqan makina ka shpërthyer, shkruan Oranews, transmeton Klan Kosova.

Informacionet e para tregojnë se shkak ka qenë fakti se drejtuesi i mjetit kishte harruar ti hidhte ujë makinës.

”Fatmirësisht nuk ka pasur pasoja në njerëz, por vetëm dëme të vogla material. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve”, raporton policia shqiptare/kk