CNN publikon pamjet pas sulmeve, Siria e shkatërruar (Video)

0
333

Televizioni i njohur botëror, CNN ka publikuar pamjet e para pas sulmeve të mbrëmshme të SHBA-së dhe aletarëve të saj mbi Sirinë.

Një pjesë e qyteteve duket qartë të jenë shkatërruar, transmeton Indeksonline

Ndërkohë, Pentagoni ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashku me Britaninë e Madhe dhe Francën kanë lëshuar më shumë se 100 raketa nga anijet dhe aeroplanët në sulmin kundër regjimit të Bashar al Assadit.

SHBA-të nuk kanë konfirmuar se sa raketa kanë goditur caqet derisa media siriane pro-Assadit ka raportuar se 30 raketa janë lëshuar mbi Sirinë dhe se një e treta e tyre ishte shkatërruar nga ushtria siriane.

CNN's Nick Paton Walsh is in Syria updating us on what's happening there in the wake of the US-led strikes https://cnn.it/2HBbIwu

Posted by CNN International on Saturday, April 14, 2018