6 ushqimet e preferuara që duhet të gatuani në stinën e vjeshtës

0
121

Më poshtë do të njiheni me 6 receta të shijshme që janë tepër të përshtatshme për tu gatuar në stinën e vjeshtës.

Ja cilat janë ato:

Byrek me qumësht, mish pule dhe perime
Kombinimi i këtyre tre elementëve në një byrek, do ju plotësojë dhe do ju japë lëndët e nevojshme ushqyese.

Rosto
Gatimi i rostos me patate, qepë, karrota dhe mustardë do ju japë një shije të mrekullueshme në fund!

Mish qengji i pjekur
Me rozmarinë dhe paprika, kjo pjatë është e pamundur të mos pëlqehet nga ju.

Mish me sheqer kaf dhe ketchup
Në këtë rast “bashkëpunimi” i sheqerit me ketchupin do ta bëjnë mishin më pikant

Lazanja
Nuk do mjaftonte një ditë për të folur për të dhe shijen e saj…

Mish viçi
I shoqëruar me patate dhe karota, duhet të jetë pjata që do të shoqërojë vaktet tuaja 2-3 herë në javë.