14.5 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Si të kuptojmë që një enë futet në mikrovale

Përdorimi i enëve te papërshtatshme ne mikrovale, se pari nuk lejon te marrim rezultatin e dëshiruar ne lidhje me atë qe kërkojmë, ushqimet nuk...

Si të shmangim lagështirën në ambientet e shtëpisë

Lagështira në shtëpi është normale por kur është e tepruar kthehet në një problem të vërtetë.   Ajri brenda shtëpisë do të...

10 aksesorë dimërorë për shtëpinë tuaj

Dimri po ndihet edhe më shumë dhe ne kemi nevojë për të pasur një shtëpi sa më të ngrohtë në këtë sezon.    Për...

Ngjyra e pjeshkës në interier

Mobiljet me ngjyrë pjeshke për dhomën e gjumit duhet të jenë të një ngjyre të çelur. Në këtë rast mobiljet do të kenë të...

Ide të mëdha për dizajnin e salloneve të vogla

Koncepti i projektimit Nëse keni një dhomë të vogël, ju mund të ndjehen të detyruar për të krijuar iluzionin e një hapësirë ​​të madhe....

Si të krijoni një Terrarium (minikopësht)

Pse ju duhet një Terrarium? Me një Terrarium në ambjentin tuaj, ju shtoni ambjentin e gjelbër që ju rrethon në hapësirën tuaj të brendshme...

Komoditeti dhe mikpritja e shtëpisë

Disa këshilla se si mund të ndiheni rehat në shtëpinë tuaj dhe ta ktheni atë në një vend tërheqës edhe për miqtë   Në...

7 zakone të njerëzve që nuk ju duhet ta pastrojnë kurrë shtëpinë

A jeni xhelozë për njerëzit që jetojnë në shtëpi të rregullt, Sa herë që shkoni tek ta për vizitë, shtëpia shkëlqen nga pastërtia dhe...

10 stilet kryesore të shtëpive

  Njihuni me 10 stilet kryesore të shtëpive: Cape Cod, franceze, koloniale, viktoriane, tudor, zejtari, vilë, mesdhetare, fermë dhe bashkëkohore.   Çfarë stili...

Si të kujdesemi për lulet në ambientet e brendshëm

Tashmë përdorimi i luleve natyrale në ambientet e brendshme ka filluar të kthehet në një trend të vërtetë... Lulet, përveçse i japin gjallëri ambientit,...

Të fundit