11.9 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

Nxënësit shqiptarë në Maqedoni pa abetare e me tekste fyese

Komisioni multietnik i formuar para gjashtë muajve për rishikimin e teksteve shkollore, akoma nuk ka gjetur një zgjidhje për problemet ekzistuese, ndërsa premtimet e...

Kryeministri turk rifillon turnetë jasht shtetit

Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan i cili kishte pothuajse 1 muaj që i kishte ndërprerë udhëtimet jashtë shtetit, mësohet se do t’i rifillojë ato së...

Serbia kërkon ta lexojë fusnotën në takime!

Në platformën që është duke e përgatitur qeveria e re e Serbisë, do të jetë edhe versioni serb për interpretimin e marrëveshjes për pjesëmarrjen...

Shpërthen kriza: 6 mijë divorce brenda vitit

Teksa të gjithë preokupohen për krizat politike e ekonomike, shohim indiferencë të thellë ndaj llojit më të keq të krizave njerëzore që po përhapen...

100-vjeçari shtyp me makinë 11 njerëz

Një 100-vjeçar shtypi me makinën e tij 11 persona, përfshi nëntë fëmijë të një shkolle fillore në Los Anxhelos, SHBA. Të gjithë të lënduarit...

Kush janë anëtarët e KKPM-së dhe të Bordit të RTK-së

Kuvendi i Kosovës zgjodhi dje me votim anëtarët e Këshillit të Komisionit të Pavarur për Media dhe ata të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës....

Siri, mbi 140 të vrarë gjatë së enjtes

Është ngjitur në 147 viktima bilanci i të vrarëve gjatë ditës së enjte në Siri. Lajmin e bëjnë të ditur komitetet anti-regjim, që denoncojnë...

Greqi, vritet frikshëm një shqiptar 40 vjeç, plagoset një grua

Një krim i egër, i tipit mafioz ka ndodhur sot herët në agim, në lagjen Kalithea të Athinës, ku një shqiptar 40 vjeçar është...

Morsi: “Intervenim aktiv” për ta ndalur dhunën në Siri

Presidenti i Egjiptit, Mohamed Morsi, e ka dënuar regjimin e Sirisë si “shtypës” dhe ka bërë thirrje për tranzicion paqësor në demokraci në këtë...

Kosova në ditën ndërkombëtare të të zhdukurve

Në vitet e fundit, procesi për gjetjen e personave të zhdukur nga Kosova është gjithnjë e më i ngadalshëm. Të ngarkuarit me këtë punë...

Të fundit