2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

Ekskluzive, ja sekretet që Fyle u tha politikanëve shqiptarë

Zbulohet axhenda sekrete, me të cilën komisioneri evropian për zgjerimin dhe fqinjësinë e mire, Stefan Fule ka udhëtuar nga Brukseli drejt Tiranës zyrtare. E...

Amerikani në Shqipëri,skandal pedofilie(Video)

Shtatë vjet pasi vendi u trondit nga skandali seksual në qendrën “Fëmijët e Tij” në kryeqytet, ku rezultoi se tre shtetas të huaj kishin...

Rusi: Bisedat me SHBA-në – afër dështimit

Ministri i mbrojtjes i Rusisë, Anatoli Serdjukov, thotë se negociatat me Shtetet e Bashkuara për mburojën e propozuar raketore në Evropë, janë afër “pikës...

Jankullovska kërkon nga Rexhepi arrestimin e dy të kërkuarve për vrasjen në Smilkovc

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) i ka dërguar një kërkesë ministrisë homologe të Kosovës për të ndaluar dy të akuzuarit nga Shkupi, që...

BDSH: Avokatë amerikan në rastin “Monstrum”

Bashkimi Demokratik Shqiptar (BDSH) i bëri thirrje Komunitetit Shqiptaro – Amerikan që të mobilizohet edhe kësaj radhe për të siguruar një avokat amerikan në...

KFOR-i neutral, por i gatshëm për zgjedhjet serbe

Pjesëtarët e KFOR-it do të jenë neutralë kundruall zgjedhjeve serbe në Kosovë dhe në të njëjtën kohë do të jenë në gjendje gatishmërie për...

HOLLANDE: DO TË TËRHEQ USHTARËT FRANCEZË NGA AFGANISTANI NË RAST FITOREJE

Në debatin e mbrëmshëm televiziv mes presidentit aktual francez, Nicolas Sarkozy dhe kandidatit socialist për zgjedhjet presidenciale, Francois Hollande, ky i fundit deklaroi se...

Po tentohet ta hedhin terrorizmin islamik tek shqiptarët

Në lidhje me arrestimet e bëra me rastin e operacionit“Monstrumi” ka reaguar edhe një prej personave që ende kërkohet nga policia maqedonase, Xhezair Shaqiri,...

Siria akuzohet për krime të luftës

Organizata Human Rights Watch e ka akuzuar Sirinë për krime të luftës gjatë muajit të fundit, në periudhën përgatitore për armëpushimin e ndërmjetësuar nga...

“Terroristi” që shëtiti gjysmën e Evropës

A është e mundur që një terrorist, pjesëmarrës në luftën e talebanëve në Afganistan dhe Pakistan të shëtitë gjysmën e Evropës dhe në asnjë...

Të fundit