11.6 C
Pristina
Friday, September 29, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

Assad: E ardhmja varet nga Alepi

Konflikti mes kryengritësve dhe forcave qeveritare do të përcaktoje fatin e kombit. Presidenti i Sirise, Bashar Al Asad - përmes nje deklarate, ne ditën...

Serbia kërkon presion gjerman kundër Kosovës

Pas takimit me të deleguarin special të MPJ të Gjermanisë për Evropën Juglindore Nikolaus Graf Lamsdorf, ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vuçiq ka thënë...

Thaçi: Bashkë me Pacollin deri në fund

I pari i vendit, Kryministri Hashim Thaçi, ka theksuar edhe një herë se koalicioni i tanishëm qeverisës do të vazhdojë edhe më tutje, deri...

Zhduket pa gjurmë një grua në Skenderaj

Ndonëse kanë kaluar 20 ditë qëkur nëna e katër fëmijëve, Vezire Ngucati ( 28-vjeçe), është zhdukur dhe ende nuk ka asnjë gjurmë për të....

LUFTIME PËR HERË TË PARË NË LAGJET E KRISHTERA NË DAMASK

Luftime mes ushtrisë siriane dhe kryengritësve kanë shpërthyer sot për herë të parë në dy prej lagjeve të krishtera, në qendër të Damaskut, njoftoi...

TURQI – ASGJËSOHEN RRETH 50 REBEL KURDË

  Organizata terroriste ka marrë një goditje të madhe. Mësohet se në operacionet që kanë filluar në datën 22 korrik 2012 në nënprefekturën Shemdinli...

Maqedoni, nëna vret foshnjën

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Kërçovës, në Maqedoni. Një nënë 23-vjeçare ka vrarë në banesën ku jetonte vazjën e...

Kosova si Hong Kongu për BE-në

Shërbimi Ligjor i Këshillit të BE-së përfundimisht ka sqaruar atë që kosovarët, pak më shumë qeveria, po e presin me padurim qasjen në programet...

Ahmeti nuk harxhon më para për iftare

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka vendosur që të shmang organizimet e iftareve tradicionale me funksionarët dhe strukturat partiake, dhe në vend të kësaj,...

Francezët dorëzojnë një bazë ushtarake në Afganistan

Trupat franceze e kanë dorëzuar një bazë ushtarake te armata afgane, si pjesë e tërheqjes së 2 mijë ushtarëve francezë, të paraparë deri në...

Të fundit