19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Franca do të përpiqet ta bindë edhe Serbinë ta njoh pavarësinë e Kosovës

Askush nuk mund të ndajë rrugën europiane të Serbisë nga zgjidhja drejt arritjes së një marrëdhënie të qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë, ka deklaruar...

Thaçi përshëndet lirimin e Haradinajt

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përshëndet dhe shpreh respektin për vendimin e Tribunalit të Hagës që të lirojë të mbrohet...

Në vjeshtë në Graçanicë mbahet panair ndërkombëtar

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini, ka nënshkruar sot Memorandumin e mirëkuptimit dhe bashkëpunimit me Komunën e Graçanicës. Në emër të kësaj...

Trajkoviq: Serbët në Kosovë të shqetësohen për suksesin e Daçiqit

Qeveria e re e Serbisë duhet urgjentisht ta ndryshojë politikën ndaj Kosovës dhe të hartojë një strategji të re për zgjidhjen e problemeve të...

Ramush Haradinaj arriti në Prishtinë

Para pak çastesh ka mbërri në Aeroportin e Prishtinës, ish-kryeministri dhe ish-komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj. Tribunali i Hagës ka marrë vendim për lirimin...

Buzhala i krahason gazetarët me “lopë të shenjta”

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Berat Buzhala, duke folur për Kodin Penal të Kosovës, respektivisht vendimin e Presidentes së Kosovës, për kthimin në...

Wilton: Kosova të mos pres dhurata nga qielli

Në takimin ndërministror, i cili ka për qëllim koordinimin e punëve të përfaqësimin e Republikës së Kosovës në organizatat ndërkombëtare, Robert Wilton, këshilltar politik...

Azem Syla nuk është më banor i Zvicrës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Azem Syla dje është çregjistruar nga vendbanimi i tij zyrtar i deritashëm në komunën Biberist të Kantonit të Solothurnit,...

Pesë fotografë sjellin tregimin për Ballkanin e përbashkët

Pesë fotografë nga rajoni do të paraqesin pesëdhjetë monumente fetare të Ballkanit në ekspozitën që do të hapet të enjten, në Hamamin e Gazi...

Tarraca strehë droge, shtëpia “dyqan”

Fshinin drogën në një lavanderi të sajuar në tarracë dhe brenda saj u gjetën 800 gramë kokainë e ndarë në doza të posaçme për...

Të fundit