9.2 C
Pristina
E shtunë, 8 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Erdogan i ankohet Merkelit për Greqinë: Bëjnë veprime provokuese

Marrëdhëniet e Turqisë me Bashkimin Evropian dhe Greqinë kanë qenë fokus i një bisede me video mes presidentit Rexhep Tajip Erdogan dhe kancelares gjermane...

SHBA e shqetësuar për djegien e tokave palestineze nga kolonët izraelitë

Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Jalina Porter në një deklaratë lidhur me djegien e tokave palestineze në Bregun Perëndimor nga kolonët e...

Jeff Bezos cakton datën kur do të dërgojë njerëz në hapësirë

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos është gati të dërgojë njerëz në një udhëtim në hapësirë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kompania e Bezos, Blue...

OKB: 155 milionë persona janë përballur me uri vitin e kaluar

Nivele të thella të urisë kanë prekur të paktën 155 milionë persona vitin e kaluar si rezultat i konflikteve, dëmeve ekonomike të shkaktuara nga...

SpaceX ka lëshuar dhe ulur me sukses raketën e saj “Starship Serial Number 15”

SpaceX ka lëshuar dhe ulur me sukses raketën e saj “Starship Serial Number 15” – prototipi i vetëm që i mbijetoi një prove fluturimi...

Bota i dërgoi ndihma milionëshe Indisë: Por, pse ato nuk po arrijnë tek ata që kanë më së shumti nevojë?

Ndërsa kriza indiane e coronavirusit doli jashtë kontrolle muajin e kaluar, dhjetëra vende premtuan ndihmë. Respiratorët, furnizimet me oksigjen dhe ilaçet antivirale filluan të mbërrinin...

Sekretari Blinken viziton Ukrainën mes tensioneve me Rusinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken e vazhdon turneun në Evropë me një vizitë në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, ku të enjten ai pritet...

Shtatë vendet më të zhvilluara perëndimore: Kina është e dhunshme gjersa dashakeqe është Rusia

Një grup i shtatë vendeve më të zhvilluara perëndimore kritikoi sot Kinën dhe Rusinë, duke e quajtur Moskën dashakeqe dhe Pekinin të dhunshëm, por...

Raporti, lindshmëria në SHBA në nivelin më të ulët në një shekull

Një raport i publikuar të mërkurën tregon se niveli i lindjeve në Shtetet e Bashkuara ra me 4 për qind vitin e kaluar, rënia...

OBSH: Nuk kemi shumë besim në të dhënat për vaksinën kineze

Ekspertët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) kanë shprehur “shumë pak besim” në të dhënat nga kompania farmaceutike kineze Sinopharm mbi vaksinën kundërCOVID-19 në...

Të fundit