4.6 C
Pristina
Monday, March 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Hebrenjtë britanikë protestojnë në Londër kundër “pushtimit izraelit”

Ata i bënë thirrje qeverisë britanike "të mos ia hapë krahët" qeverisë izraelite dhe të mbështesë lirinë dhe barazinë për palestinezët dhe izraelitët Një grup...

Izraeli sulmon me gaz lotsjellës kompleksin shëndetësor në Ramallah të Palestinës

Kaila tha se ushtarët izraelitë përgjatë dy orëve hodhën në mënyrë intensive ndaj kompleksit dhjetëra bomba të gazit lotsjellës, ku si pasojë janë prekur...

Rruga e famshme e Londrës u ndriçua për herë të parë për muajin e Ramazanit

Rruga Coventry e cila gjendet në afërsi të sheshit Leicester, u ndriçua me konceptin e dritave të Ramazanit të përbërë nga 30 mijë llamba Një...

Bill Gates mbi inteligjencën artificiale: Epoka e saj ka filluar…

Çfarë parasheh për të ardhmen njeriu i teknologjisë? Bill Gates botoi një letër me shtatë faqe të quajtur “Epoka e AI ka filluar” duke paraqitur...

Urimi i Zelensky-t për Ramazan: Lutje kundër një agresioni….

Pamje: Presidenti ukrainas: Rusia, pa Perëndi! Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, uroi muslimanët për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, duke thënë se fuqia...

Makinat “kamikaze”: kjo është arma më e fundit ukrainase…

Të mbushura me eksploziv, si veprojnë këto mjete në fushëbetejë? Ushtarët ukrainas hedhin në erë tanket ruse duke përdorur makina bomba të telekomanduara. Sipas një video...

EURO 2024: Fillon beteja për Gjermaninë

Shansi i Shqipërisë për të shkuar sërish në një Europian Ndeshja mes Kazakistanit dhe Sllovenisë të enjten fillon kualifikimet për Kampionatin Evropian të 17-të të...

Izraeli njofton kufizime për hyrjen e palestinezëve në Xhaminë Al-Aksa gjatë Ramazanit

Tensioni është përshkallëzuar në Bregun Perëndimor të pushtuar në muajt e fundit mes sulmeve të përsëritura ushtarake izraelite në qytetet palestinezeIzraeli ka njoftuar kufizime...

Rusët goditen rëndë rrugës për në Krime

Shpërthimi që iu shkatërroi raketat Kalibër, nga kush? Ukraina raportoi se “disa” raketa lundrimi ruse u shkatërruan ndërsa transportoheshin me hekurudhë në flotën ruse të...

Politikanit danez Rasmus Paludan i mohohet hyrja në Britani për shkak të djegies së Kuranit

Fundjavën e kaluar, Paludan në rrjetet sociale tha se do të udhëtojë në qytetin anglez Wakefield për të djegur një kopje të Kuranit në...

Të fundit