-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Türkiye, në 90 mijë xhami të vendit lexohet Kuran dhe bëhet lutje në reagim ndaj Suedisë

"Kurani është një libër i dërguar për të gjithë njerëzinë dhe jo i dërguar vetëm për muslimanët. Njiheni, kuptojeni Kuranin dhe bëhuni mik dhe...

Djegia e Kuranit në Suedi, protestë në Stamboll

Qindra protestues u mblodhën përpara konsullatës të Suedisë në Stamboll dhe i vunë flakën flamurit suedez, në një reagim kundër dhunimit të librit...

Kurani digjet pranë ambasadës turke në Stokholm, Turqia anulon vizitën e ministrit suedez të Mbrojtjes

Në tensionet e fundit mes dyja vendeve, qeveria turke ka anuluar një vizitë të planifikuar të ministrit suedez të Mbrojtjes, Pal Jonson.Kjo masë u...

Kremlini: Konflikti në Ukrainë po përshkallëzohet, mund të ndalet nëse Perëndimi ‘pendohet’

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se marrëdhëniet Rusi-SHBA janë në 'pikën më të ulët në histori' Konflikti në Ukrainë po përshkallëzohet dhe përfshirja e...

19 gazetarë palestinezë mbahen në burgjet izraelite

Nëntë nga të arrestuarit tashmë janë dënuar, gjashtë ende janë nën politikën e ndalimit administrativ të Izraelit, ndërsa tre të tjerë janë në pritje...

Kur unë isha ateiste

Unë isha ateiste dhe po kërkoja kuptimin e jetës. Gjithmonë e kisha menduar atë, por edhe më shumë kur arrita në një pikë të...

Türkiye thërret ambasadorin suedez lidhur me dhënien e lejes për djegien e Kuranit pranë ambasadës turke në Stokholm

Sipas policisë së Stokholmit, Rasmur Paludan-it, lider i partisë daneze të ekstremit të djathtë ‘Stram Kurs’, iu dha leje për të djegur Kuranin jashtë...

Pyetja e madhe në Davos: A ka vdekur globalizimi?

Udhëheqësit në Forumin Ekonomik Botëror, presion mes frikës se ai po zhduket A ka vdekur globalizimi?  Eshtë kjo një nga pyetjet kryesore në Forumin Ekonomik...

BE kërcënon TikTok me sanksione

Për çfarë akuzohet rrjeti kinez në superpërdorim? Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë kërcënuar rrjetin social TikTok me sanksione të gjera për lejimin e përhapjes së...

Uashingtoni, garanci Prishtinës: Asocacioni, jo si Republika Srpska!

SHBA kërkon formimin e Unionit të Komunave Serbe, pretendon kushtetueshmëri Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, tha se është e rëndësishme për Shtetet...

Të fundit