-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Annan takon Putinin

Kofi Annan, i dërguar ndërkombëtar për Sirinë pritet të zhvillojë të martën bisedime me presidentin rus, Vladimir Putin lidhur me krizën në Siri, në...

EGJIPT-KLINTON I KËRKON MURSIT TË MOS NXJERRË NË REFERENDUM AKORDIN E KAMP DEIVID

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, në kuadrin e turneut të saj në Lindje të Mesme, përfundoi kontaktet në Egjipt dhe kaloi në Izrael....

Nga vërshimet 26 të vdekur në Japoni

Autoritetet thonë se 26 vetë e kanë humbur jetën, ndërsa gjashtë të tjerë konsiderohen të zhdukur, pas vërshimeve në ishullin Kjushu të Japonisë. Mijëra...

IZRAELI PËRGATITET PËR NJË STËRVITJE USHTARAKE NË DETIN EGJE

Mediat greke njoftuan se anijet luftarake të flotës izraelite do të bëjnë stërvitje gjuajtjeje në Detin Egje. Bëhet e ditur se stërvitja në kuadër...

Japoni, 5 000 persona të bllokuar nga rrëshkitja e dherave

TOKIO - Më tepër se 5 000 persona kanë mbetur të izoluar në rajonet jugperëndimore të Japonisë, si pasojë e rrëshkitjes së dherave të...

Hugo Çavez: Nëse unë humbi në zgjedhje, do të ketë luftë qytetare

Presidenti i Venecuelës, Hugo Çavez sot ka paraljamëruar se në qoftë se ai humb në zgjedhjet e 7 tetorit, atëherë mund të ketë luftë...

A ishte Gandi ishte homoseksual?

Letrat që flisnin për një biseksualitet të mundshëm të Gandit, janë blerë me një transaksion të fshehtë nga ana e qeverisë indiane për 900...

Arrestohen anëtarë të një sekti kanibal

Policia e Papuazi, Guinea e Re, ka arrestuar anëtarët e një sekti, për të cilët dyshohet se kanë vrarë të paktën shtatë persona, për...

Izrael, i vë flakën vetes në protestë

Një protestues izraelit i ka vënë flakën vetes në Tel Aviv gjatë një manifestimi për shtrenjtimin e jetës dhe disa çështjeve të tjera sociale....

Përsëri rritet çmimi i naftës

 Me zgjerimin e sanksioneve të Amerikës kundër Iranit, është rritur edhe çmimi i naftës në tregjet botërore.   Në tregjet botërore çmimi I...

Të fundit