-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bota Islame

ESADI VAZHDON MASAKRËN NDAJ POPULLIT TË TIJ

Në sulmet e 24 orëve të fundit që ka zhvilluar ushtria siriane, kanë mbetur të vdekur 53 vetë. Forcat e sigurisë, në fundjavë bënë...

SIRI – ANAN NESËR TAKOHET ME ESED

Bëhet e ditur se Përfaqësuesi Special i përbashkët i Ligës Arabe dhe OKB-së për Sirinë, Kofi Annan, do të takohet nesër me Presidentin e...

Masakra në Siri, mblidhet Këshilli i Sigurimit

Nju Jork - Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mblidhet së shpejti për të diskutuar mbi masakrën ku mbetën të vrarë rreth 100...

AFGANISTAN – TETË CIVILË TË VDEKUR PAS NJË SULMI TË NATO-S, PËRFSHIRË GJASHTË FËMIJË

Një bombardim i NATO-s shkaktoi vdekjen e të gjithë pjesëtarëve të një familjeje, përfshirë gjashtë fëmijë, në Paktia, provincë në lindje të Afganistanit, thanë...

Muslimanët e Amerikës mblidhen për të iu kundërvyer islamofobisë

Sektori ndërkombëtar: Muslimanët e shtetit Kontiket të Amerikës me qëllim të zgjerimit të tolerancës fetare dhe për të iu kundërvyer veprimeve islamofobiste, sotë mblidhen...

U vra nga torturat policore fëmija i cili mësonte Kur’an fshehurazi.

Në Turkistanin Lindor në qytetin Korla u arrestu një dymbëdhjetvjeçar nga policia kineze. Ai ndiqte mësimin e Kuranit në shtëpinë e një imami emri...

Grupet rebele në Mali formojnë shtetin islamik

Gao (Mali), 27 maj - Dy grupet rebele që pushtuan pjesën veriore të Malit, dy muaj më parë, kanë rënë dakord që të bashkohen...

Vriten 4 ushtarë të NATO-s në Afganistan

Forca e NATO-s në Afganistan ka bërë të ditur se katër ushtarë të saj janë vrarë në sulme të ndara me bomba, në jug...

EMIRATET E BASHKUARA ARABE: TAKIM EMERGJENT I LIDHJES ARABE PËR MASAKRËN NË HULA

Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë kërkuar Lidhjes Arabe të organizonte një takim emergjent, pas masakrës së kryer në qytetin Hula, në qendër të...

OPOZITA SIRIANE I KËRKON OKB-SË TAKIM URGJENT PAS MASAKRËS NË HULA

Opozita siriane kërkoi sot një takim urgjent nga Këshilli i Sigurimit të OKB-së pas bombardimeve të forcave qeveritare ku si pasojë kanë humbur jetën shumë ...

Të fundit