12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

FMSH nxjerr deklaratë mbi shoqërimin e imamit të xhamisë së Medresesë në Policinë e Tiranës

Deklaratë mbi shoqërimin e imamit të xhamisë së Medresesë në Policinë e Tiranës .                    28/04/2012...

Prani e forcave speciale në periferi të Shkupit

Forca të mëdha të njësiteve policore speciale, me rastin e festave të majit, kanë shtuar masat e sigurisë edhe në rajonet periferike të Shkupit....

Po afrohet Parada gay në Shqipëri

Aktivitetet që priten të mbahen në datë 17 maj, në ditën botërore kinse kundër Homofobisë, do të shoqërohen me masa të rrepta sigurie. Shumë...

Neonazistët grekë duan ta rrethojnë kufirin me mina!

Kur një vend e kaplon kriza ekonomike, radikalizmi i shoqërisë vazhdimisht rritet. Greqia, e cila po mbahet me infuzionet e Bashkimit Evropian dhe Fondit...

Themelohet partia e Bamir Topit

Lindi sot partia Fryma e Re Demokratie (FRD), partia për të cilën diskutohet gjerësisht se pas korrikut do të drejtohet nga Bamir Topi, sapo...

Përleshje me armë në Shkup, tre të plagosur

Tre persona janë plagosur në një përleshje me armë zjarri që ka ndodhur mbrëmë vonë në lagjen Çair të Shkupit. Përleshja ka ndodhur midis...

Ndalohet dhe lirohet veprimtari Baki Sulejmani

Policia e Maqedonisë ka mbajtur për disa orë në stacionin policor të Tetovës, Baki Sulejmanin, aktivistin kombëtar, i njohur si një ndër udhëheqësit e...

Protesta anti-NATO në Maqedoni

Reagon BDI: Organizimi eventual, çmenduriNjë protestë anti- NATO pritet të mbahet më 19 maj në Shkup, vetëm një ditë para mbajtjes së Samitit të...

Kryeministri kanadez: Të mësojmë nga besa e shqiptarëve

“Kemi shumë për të mësuar nga shembulli i tyre”, kështu është shprehur kryeministri i Kanadasë, Stephen Harper, në fjalën e tij mbajtur në një...

Bashkia e Tiranës rregullore të re, jo fustana të shkurtë

Bashkia e Tiranës vendos rregulla strikte për punonjësit e saj. Rregullorja e re për organizimin, funksionimin dhe ndarjen e detyrave e përgjegjësive në aparatin...

Të fundit