Nikoliq: Do të propozoj një plan për çështjen e Kosovës

0
43

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka thënë se bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të vazhdojnë dhe se ai do të propozojë një konsensus i cili do bazohet në zgjedhjen e çështjes së Kosovës.

Pasi ka marrë zyrën e presidentit të Serbisë, duke folur në parlemtin serb, Nikoliq ka thënë se pas 14 qershorit kur do të vizitojë Brukselin, të gjitha bisedat që do ndodhin atje ai do ti ndajë me qytetarët e Serbisë./Indeksonline/kohaislame