30.6 C
Pristina
Monday, June 17, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Së shpejti publike emrat e ish-spiunëve në Maqedoni

Në disa portale maqedonase janë publikuar emrat e 10 spiunëve të ish-shërbimeve sekrete, kryesisht UDB-së, pas miratimit të Ligjit të ri për lustrimin. Sipas...

Jeremiq: Kosova është Serbi

Ministri i jashtëm serb, Vuk Jeremiq ka thënë se Kosova është pjesë e Serbisë dhe kjo është në kuadër të Kushtetutës dhe Rezolutës 1244...

Ban Ki-Moon: Prishtina dhe Beogradi duhet të pajtohen

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-Moon, ka deklaruar se veriu i Mitrovicës është një preokupim i madh i OKB-së dhe përbënë një nga...

Mbytet varka pranë Karaburunit, shpëtohen 7 turistë

Një varkë me 7 persona në bord është mbytur mbrëmë në ujërat e detit Jon në Vlorë por fatmirësisht pa dëme në njerëz. Ngjarja...

Josipoviq: Deklarata e Jeremiqit për Kosovën – e pritur

Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviq, tha se deklarata e ministrit të jashtëm të Serbisë në largim, Vuk Jeremiq, për Kosovën, është “ndoshta e pamatur”,...

Durrës, qëllohen me armë babë e bir

Qëllohen me kallashnikov babë e bir pranë një pike karburanti në hyrje të qytetit të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur pas mesnate kur Albert Qato...

BAN KI-MOON NË VIZITË ZYRTARE NË SLLOVENI

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon me vizitën e sotme në Slloveni nis një turne disaditor në vendet e Ballkanit Perëndimor, gjatë të...

Vrasja e izraelitëve. FBI iu bashkohet hetuesve bullgarë

Autoritetet bullgare kanë njoftuar se FBI i është bashkuar hetimeve mbi sulmin e së mërkurës në Burgas ku humbën jetën 7 persona, ndërsa u...

Zhduken dy të huaj, u rrëmbyen nga Drini i Zi

Dy turistë të huaj janë rrëmbyer nga rrjedha e lumit Drini i Zi, ndërsa nuk dihet ende fati i tyre. Ngjarja ka ndodhur në...

Basha uron besimtarët myslimanë: Agjërim të lehtë

TIRANË- Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka uruar sot për të gjithë besimtarët myslimanë agjërim të lehtë dhe të pranuar. “Ju uroj...

Të fundit