-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Përleshje me armë në Shkup, tre të plagosur

Tre persona janë plagosur në një përleshje me armë zjarri që ka ndodhur mbrëmë vonë në lagjen Çair të Shkupit. Përleshja ka ndodhur midis...

Ndalohet dhe lirohet veprimtari Baki Sulejmani

Policia e Maqedonisë ka mbajtur për disa orë në stacionin policor të Tetovës, Baki Sulejmanin, aktivistin kombëtar, i njohur si një ndër udhëheqësit e...

Protesta anti-NATO në Maqedoni

Reagon BDI: Organizimi eventual, çmenduriNjë protestë anti- NATO pritet të mbahet më 19 maj në Shkup, vetëm një ditë para mbajtjes së Samitit të...

Kryeministri kanadez: Të mësojmë nga besa e shqiptarëve

“Kemi shumë për të mësuar nga shembulli i tyre”, kështu është shprehur kryeministri i Kanadasë, Stephen Harper, në fjalën e tij mbajtur në një...

Bashkia e Tiranës rregullore të re, jo fustana të shkurtë

Bashkia e Tiranës vendos rregulla strikte për punonjësit e saj. Rregullorja e re për organizimin, funksionimin dhe ndarjen e detyrave e përgjegjësive në aparatin...

Draskovic: Kosova fqinj i veçantë i Serbisë

Kryetari i Lëvizjes për Ripërtëritjen serbe, Vuk Draskovic, në mitingun e Koalicionit "Kthesa" në Beograd, tha se “duhet vënë pikë politikës Milosevicit ndaj Kosovës,...

Vëllai vret motrën

Një krim brenda familjes ka ndodhur ne fshatin Madhesh,Shqiperi. 40-vjeçari Mirash Miza ka vrarë me armë zjarri motrën e tij 27-vjeçare Shqipe Miza. Ngjarja...

Shkodrani plagosë me thikë tre kosovarë në Ulqin

Policia e Malit të Zi ka arrestuar të premten shtetasin shqiptar A.N., i lindur në Shkodër, si i dyshuar për plagosjen me thikë të...

Zogu i kishte kërkuar Titos 8000 kosovarë për rrëzimin e Hoxhës

Dokumenti i sotëm që vjen nga Arkivat e Deklasifikuara Amerikane dhe që vazhdon të sjellë informacion mbi bashkëpunimin e ish-Mbretit Zog me liderin e...

DR: Kujdes me Burmali Xhaminë

Demokracia e Re dënon ashpër vendimin e Qeverisë, që në vendin e Burmali Xhamisë në sheshin e Shkupit të ngritët objekti i ish-shtëpisë së...

Të fundit