12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Breshëri godet disa zona në Maqedoni

Reshjet e shiut dhe breshëri dje ka përfshirë disa zona në Maqedoninë Lindore dhe Veriperëndimore. Pjesa më e goditur nga breshëri ka qenë ajo...

Kabineti turk diskuton rrëzimin e avionit

Kabineti i Turqisë pritet të takohet sot për të diskutuar rrëzimin e aeroplanit turk nga Siria fqinje. Anëtarja e NATO-s, Turqia, tha se Siria...

Analistët serbë: Po përgatitet terreni për njohjen e Kosovës

Analistët serbë i shohin me shqetësime lëvizjet e fundit sa i përket dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Brukseli dhe Uashingtoni, janë duke përgatitur terrenin...

Procesi ndaj Mladiqit rinis më 9 korrik

Tribunali për Krime Lufte i ish Jugosllavisë tha se procesi gjyqësor për gjeneralin e serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq do të vazhdojë më 9...

Maqedoni, asnjë i dënuar për djegien e flamujve shqiptarë

Në Maqedoni askush nuk është dënuar lidhur me djegien e flamurit shqiptar dhe thirrjet raciste antishqiptare, informon agjencia e lajmeve INA. Janë regjistruar disa...

Masakrohet me thikë një shqiptar në Itali

Një shqiptarët është gjetur i vdekur në Itali. Trupi i burrit, 34-vjeç është gjetur i vdekur në Villa di Serio, në lagjen Campagnola në...

Policia hyn në Lazarat, bllokon 100 kg mariuanë e 600 fidanë

GJIROKASTER- Policia vazhdon operacionin për parandalimin e mbjelljes së parcelave me kanabis në fshatin Lazarat. Në orët e para të mëngjesit të sotëm sektori kundër...

BOMBË NË QENDËR TË BEOGRADIT!

Një person ka vdekur, ndërsa dy automjete janë shkatërruar nga shpërthimi i bombës në qendër të Beogradit. Siç raporton B92, bomba ishte vendosur nën...

Tiranë, vrau babanë me një grusht

Një 40-vjeçar është arrestuar sot, pasi akuzohet si autor i vrasjes së babait të tij. Burime nga policia e shtetit bëjnë me dije se...

Fillon gjykimi për vrasjen e pesëfishtë

Në Shkup sot pritet të dalë para gjykatës një nga të dyshuarit që është i ndërlidhur me vrasjen e pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit....

Të fundit