12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Daçiq vendosë prioritetet: Evropa dhe Kosova

Kryeministri i ri serb, Ivica Daçiq ka thënë se prioritetet e kabinetit të tij, janë vendosur. Sipas tij këto prioritete janë dy: Bashkimi Evropian...

GJINGJIQ GJALLË – BALLKANI ME HARTË TJETËR!

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Ljubqo Georgevski, beson se ish-kryeministri i Serbisë, Zoran Gjingjiq, u vra në një atentat pasi dëshironte të bisedonte për shkëmbime territoresh...

Arrestohet me arsenal armësh

TIRANE – Emiljano Shullazi është arrestuar mbrëmjen e sotme nga forcat e rendit pasi në makinën me të cilën udhëtonte iu gjetën një arsenal...

PARLAMENTI I TURQISË EVOKON VIKTIMAT E MASAKRËS SË SREBRENICËS

Deputetët dolën nga salla e punimeve të Kuvendit me lulet e Srebrenicës në jaka, lule që janë simbol i masakrës. Boshnjakët që kanë humbur...

Nikoliq: Ndërkombëtarët në Kosovë, të veprojnë sipas mandatit që ua ka dhënë Serbia

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq ka thënë se sulmet ndaj civilëve serbë në Kosovë janë të papranueshme dhe paraqesin provokim nga ana e Prishtinës. Ai...

Maqedonasit falsifikues të historisë ballkanase

Maqedonasit janë falsifikuesit më të mëdhenjë të historisë së Ballkanit, ka shkruar ish-kryeministri dhe lideri aktual i VMRO-Popullore në Maqedoni, Lubço Georgievski në librin...

Vrau dhe fjeti një natë me gruan e vdekur, gjykata: 20 vite burg

Gjykata e Tiranës dënoi me 20 vite burg një të akuzuar për vrasjen e bashkëshortes, të cilën pasi e masakroi me plumba kallashnikovi fjeti...

Haraçinë, një grua vetëdigjet në hambar

Suzane Ejupi nga Haraçina, bashkëshorte dhe nënë e tre fëmijëve, dje është vetëdjegur në hambar në oborrin e shtëpisë së saj. Djegiet në tërë...

Vrasje në Tiranë

Ndërsa luhej ndeshja Spanjë-Portugali, Tirana u trondit në mbrëmje nga një vrasje. 35-vjecari Bledar Balliu u qëllua me armë pranë pallatit ku banonte pranë...

Greqia: Shkupi po provokon

Autoritetet greke i kanë quajtur provokim deklaratat dhe reagimet e para të autoriteteve të Shkupit pas zgjedhjes së qeverisë së re në Greqi. “Ndërhyrjet...

Të fundit