18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

FLOTA AMERIKANE NË DURRËS, PËR PUNË BAMIRËSIE

Ambasada Amerikane në Prishtinë nwnjw komunikatw pwr shtyp ka reaguar nw lidhje me disa medieve, tw cilat i ka cilësuar si raportime të gabuara...

BeH e dyta në listën turistike të vendeve frikësuese

Internet faqja Askmen.com e përgatiti listën e dhjetë vendeve të frikshme të cilat turistët duhet t'i vizitojnë. Në vendin e dytë të kësaj liste...

Bret: Maqedonia e tensionuar, por vend i sigurt

Ambasadori i OSBE-së në Maqedoni, Ralf Bret ka deklaruar se situata në Maqedoni është e tensionuar, por vendi është i sigurt. Ai këtë e...

MODERATORI SUEDEZ – SERBËVE: JENI BREIVIKA DHE PSIKOPATË

Aktori dhe moderatori i njohur suedez i radios, Gert Filking, në një emision në Radio Stockholm 1, i ka quajtur serbët Breivika, psikopatë dhe...

MBULOHEN SHPENZIMET E TRANSPORTIT PËR STUDENTËT E KATEGORIVE TË LUFTËS

Drejtoria për Integrime Evropiane dhe Mirëqenie Sociale në Mitrovicë, ka marrë vendim që të mbulojë shpenzimet e transportit për në Prishtinë për të gjithë...

Gazetarët me protestë dhanë mesazhin se nuk do të heshtin

Gazetarët kosovarë, të revoltuar nga futja e nenit 37 dhe 38 në Kodin e ri penal të Kosovës, kanë protestuar sot para Kuvendit të...

Berisha: Do të vijojmë kontributin në Afganistan

Kryeministri shqiptar Sali Berisha deklaroi se forcat shqiptare do te qendrojne ne Afganistan, deri sa aty të jenë të pranishme forcat e NATO-s. Në...

Blushi: Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, edhe çështje ndërkombëtare

“Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën sa është një çështje e dy shteteve, aq është edhe çështje ndërkombëtare. Nuk besoj se dy shteteve tona po...

Berisha: FA do bëjnë gjithcka për rajon më të sigurtë

Kryeministri Berisha ka garantuar sot se Shqipëria do të bëjë gjithçka për të adaptuar doktrinën “Mbrojtje e Zgjuar” në intersin më të mirë jo...

Eshtrat e Mbretit Zog sivjet kthehen në atdhe

Në 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Qeveria ka ngritur një komision ndërministror, për kthimin në atdhe të eshtrave të Mbretit Zog. Lajmi u bë...

Të fundit