19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024

Kreshnik Spahiu: “Ambasadori amerikan 2 ditë në Shqipëri flet shqip, Janollatos 24 vjet flet greqisht”

Më të lexuarat

Konferenca e parë për mediat e ambasadorit amerikan, Donald Lu, ka habitur shumëkënd. Në statusin e tij në FB kryetari Aleancës KuqeZi Kreshnik Spahiu shkruan: “Ambasadori amerikan 2 ditë në Shqiperi dhe flet shqip, Janullatos 24 vite në Shqipëri dhe flet greqisht” Lu foli shqip pastër dhe pa probleme. Kjo ka nxitur kreun Kreshnik Spahiun të ironizoj kryepeshkopin Janullatus duke e thumbuar atë për përhapjen e gjuhës dhe kulturës greke anti-shqiptare në Tiranë. Por kjo konferencë ka shërbyer edhe për të shpërthyer ironia në rrjet me kreun e Kishës Ortodokse, kryepeshkopin ortodoks, Anastas Janullatos.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit