-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Shënohet 95 vjetori i shpalljes së Tiranës si kryeqytet i Shqipëris

Tirana u shpall kryeqytet i përkohshëm i Shqipërisë më 9 shkurt 1920 nga Kongresi i Lushnjës dhe pjesëtarët e Këshillit Kombëtar hynë në qytet...

Efektivë të RENEA-s largohen nga puna për shkak se faleshin në punë

Punonjësit e repartit të forcave speciale RENEA, duke nisur që nga dita e djeshme kanë nisur që t’u nënshtrohen disa testeve fizike për të...

Tirana tronditet nga shpërthimet terroriste me eksploziv

Në orët e para të mëngjesit të sotëm kryeqyteti shqiptar është tronditur nga dy shpërthime të ndryshme, policia vazhdon hetimet.   Pas shpërthimeve të...

Basha: Rama të caktojë buxhetin në ndihmë të përmbytjes

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të shpall gjendjen e emergjencës dhe të caktojë buxhetin në...

Deputetët bëhen bashkë pro Zhitit, dhe kundër Kishës dhe…Sandrit

Nuk ndodh shpesh që deputetët e PD-së dhe PS-së të bien në një mendje.   Kjo gjë ka ndodhur në rastin e Visar Zhitit....

Në Shqipëri shtabet e emergjencave civile vazhdojnë operacionet e ndihmave për banorët

Reshjet e shiut kanë vazhduar edhe sot në disa zona të vendit, ndërkohë që Autoriteti Rrugor Shqiptare ka informuar në lidhje me situatën në...

HASAN TAHSINI, BOTOHEN VEPRAT E PANJOHURA TË STAMBOLLIT

TIRANË - Vepra e Hoxha Hasan Tahsinit (1811-1881), këtij personaliteti të shquar shqiptar dhe njëkohësisht drejtues i shquar i Universitetit të Stambollit, në Shqipëri...

Përmbytjet në Shqipëri: 600 familje të evakuuara

Rreth 600 familja janë evakuuar deri më tani nga shtëpitë e përmbytura, një pjesë prej të cilave është detyruar nga autoritete, pavarësisht refuzimit, njoftojnë...

Fatos Lubonja mesazh për shqiptarët e Kosovës

Analisti i njohur nga Shqipëria, Fatos Lubonja ka deklaruar se protestat e fundit në Kosovës kanë pretekst për retorika patriotike. Ai në një prononcim...

Vetëvaret 26-vjeçari, e kishte lënë edhe e fejuara e tretë!

Nuk e përballon dot ndarjen e tretë nga të fejuarat dhe 26 vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur. Ngjarja ka ndodhur në...

Të fundit