10.3 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Opinone

Analizë ushtaraku rreth sulmit të djeshëm në Paris!

Nga Hafir HOXHA Shkurt ky është vetëm një mendim i imi. E njoh qytetin e Parisit, e goxha mirë funksionalizimin e sistemit francez të...

Eksperti francez për terrorizmin, Raufer: Sulmuesit në Paris nuk janë të lidhur me Al Qaedan

Eksperti francez për terrorizmin dhe ish-zyrtari i lartë i policisë Xavier Raufer në prononcimin e tij për Anadolu Agency pretendon se tre sulmuesit e...

Thirrja e gazetarit gjerman lidhur me situatën e krijuar në Evropë

Të dashur miq, e gjithë Gjermania mban zi me Francën dhe familjet e viktimave të sulmit të tmerrshëm terrorist të Parisit. Unë kam studiuar...

Nëse bota me vite vranë fëmijë, gra dhe të moshuar, pse befasoheni kur vdekja vjen për fëmijën tuaj?

Vedrana Rudan Nëse vite të tëra e gjithë bota sodit ose merr pjesë në vrasjen e fëmijëve dhe njerëzve të tjerë, të moshuarit, grave...

Mos u bon Francuz!

Sulmi i djeshëm ndaj Gazetarëve Françez ashtu si nëpër tërë botën, bëri bujë të madhe  edhe tek ne! Interesante dhe për tu çuditur është...

Çka fshihet pas lajmit, të Charlie Hedbo

SHKAQET Gazeta e përjavshme Charlie HEBDO krenohej me aktivitetin e saj satirik me anë të së cilës provokon fetë kryesore në botë, politikanë dhe...

Kriminelët i ze haki i njerëzve të drejtë

Për evidentim të krimit makabër të sotëm në Paris përveç se distancim mendova se duhet edhe një sqarim. Këto krime jo që vetëm nuk...

Më thuaj se kush përfiton prej një akti terrorist të të them se kush qëndron pas tij

"Më thuaj se kush përfiton prej një akti terrorist të të them se kush qëndron pas tij" Sikur të isha Mari le Pen do...

Muhamedi a.s. – Njeriu që ndryshoi historinë e njerëzimit

"O Pejgamber, Ne të Dërguam ty dëshmues, lajmëtar përgëzues e qortues, dhe me urdhrin e Allahut thirrës për në rrugën e Tij, dhe pishtar...

S’mundem të gjej lajmin në Google Search!

S’mundem të gjej lajmin në Google Search! E shkrova në Google Search “VRASJE KANUNI” sepse doja të gjej një rast të caktuar për këtë...

Të fundit