-1.7 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

9663 POSTIME
0 KOMENTET

Dyshimet rreth pasaportës së vaksinës

Dokumenti, përmes të cilit vërtetohet vaksinimi kundër COVID-19, është një prej çështjeve kryesore në udhëtimet post-pandemike, por ka shumë shqetësime lidhur me privatësinë dhe...

Heqja e orës policore dhe kufizimet për gastronomin, ministri Vitia flet për masat e reja

Kryetarët e komunave sot kanë mbajtur një takim të organizuar nga Ministria e Pushtetit Lokal (MPL) dhe Ministria e Shëndetësisë (MSH) lidhur me situatën...

Maqedoni e Veriut, BFI në mbështetje nga Turqia do të shpërndajë 80 tonë ndihma humanitare

Bashkësia Fetare Islame (BFI) e Maqedonisë së Veriut në bashkëpunim me organizatën humanitare "Hilal" dhe Drejtorinë e Përgjithshme të Vakëfeve pranë Ministrisë së Kulturës...

Serbia fillon ambalazhimin e Sputnik V, synon prodhimin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se beson që para fundit të vitit, Serbia do të jetë në gjendje që të prodhojë vaksinën e...

UNESCO kundërshton praktikat izraelite që synojnë të ndryshojnë strukturën dhe statusin ligjor të Kudsit

Në vendimin e UNESCO-s u theksua edhe njëherë se janë të pavlefshme të gjitha praktikat e Izraelit që synojnë të ndryshojnë strukturën dhe statusin...

Marrja e vaksinës antiCOVID-19 nuk e prish agjërimin gjatë Ramazanit, hoxhë Avdiu jep shpjegimin

Imami i Xhamisë së Tavnikut në Mitrovicë, Hoxhë Ekrem Avdiu gjatë intervistës për Telegrafin ka thënë se qytetarët të cilët kanë për t’i marr...

SHBA anulon kalimin e anijeve luftarake nëpër ngushticat turke në detin e Zi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) anuluan njoftim diplomatik për kalimin e dy anijeve të tyre luftarake nëpër ngushticat turke. Sipas burimeve diplomatike, në bazë...

Petrit Ajeti emërohet drejtor i AKI-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI).   “Ajeti ka...

Erdoğan: Deklarata e kryeministrit italian është pamaturi e plotë, mungesë edukate

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, e ka quajtur pamaturi dhe mungesë sjelljeje deklaratën e kryeministrit italian Mario Draghi në lidhje me të, raporton...

Ramazani, shkollë e angazhimit dhe e punës

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

Latest news