10.7 C
Pristina
Monday, April 22, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

13246 POSTIME
0 KOMENTET

Izmir – Shpëtohen 71 azilkërkues të prapësuar nga ekipet greke në ujërat turke

Ekipet e Komandës së Rojës Bregdetare të Turqisë kanë shpëtuar 71 azilkërkues në nënprefekturat Çesme dhe Dikili të Izmirit, të cilët ishin prapësuar në...

Erdogan njoftoi masat kundër COVID-19 që do të vlejnë gjatë Ramazanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se duke u përballur me një numër në rritje të rasteve dhe vdekjeve të shkaktuara nga coronavirusi...

Blinken: Të mos politizohet ndihma për Sirinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i tha Këshillit të Sigurimit të OKB-së se, ndihma humanitare për Sirinë nuk duhet të shëndrohet në një...

Humbjet javore 6-10 miliardë dollarë, tregtia botërore, leksioni nga bllokimi i Kanalit të Suezit

Edhe pse Ever Given sërish mund të lëvizë, tregtia botërore do t’i ndjejë gjatë pasojat e bllokimit të Kanalit të Suezit. Zinxhirët e furnizimit...

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës apelon që të priten ftesat për vaksinim

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës u bëri thirrje personave të moshës mbi 80 vjeç dhe atyre me sëmundje kronike, që të mos iu drejtohen...

Nepali mbyll shkollat shkaku i ajrit të ndotur

Qeveria e Nepalit ka urdhëruar mbylljen e shkollave për shkak të ndotjes atmosferike, gjë që nuk ka ndodhur në atë vend që është i...

Shpallen planet e Ramazanit për Xhaminë e Madhe në Mekë

Xhamia e Madhe do të pastrohet dhe sterilizohet deri në 10 herë në ditëMasat paraprake të rrepta Covid-19 janë vendosur për muajin e Ramazanit...

Grupi turk i ndihmës dërgon ujë të pijshëm në Siri

Grupi i ndihmës dërgon 10 kamionë me ujë të pijshëm të nevojshëm për njerëzit që jetojnë në kampe në Sirinë veriore Një grup turk i...

Ministri malazez mohon gjenocidin në Srebrenicë, reagon ashpër BE-ja

Bashkimi Evropian hodhi poshtë dhe dënon çdo mohim, relativizim ose keqinterpretim të gjenocidit të Srebrenicës, tha zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero Hernandez pas...

Turqia me masa të reja gjatë muajit të Ramazanit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka pasur një takim me anëtarët e kabinetit qeveritar teksa ka folur rreth numrit të të infektuarve me coronavirus...

Latest news