2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

12016 POSTIME
0 KOMENTET

Palestinë, numri i të vdekurve nga COVID-19 kaloi shifrën 2.900

KudsNë territoret e Palestinës nën okupimin e Izraelit me vdekjen e 20 personave si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e...

Pfizer, BioNTech ofrojnë të dhëna të reja për efikasitetin e vaksinës

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech thanë të enjten se vaksina e tyre për koronavirusin është rreth 91% e efektshme në parandalimin e sëmundjes, duke cituar...

Ministri Vitia paralajmëron ashpërsim të masave anti-COVID

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Në këtë takim ambasadori Kosnett dhe ministri Vitia...

Bien rezervat e naftës bruto në SHBA

Rezervat komerciale të naftës së papërpunuar në SHBA u ulën me 900 mijë fuçi javën e kaluar krahasuar me javën paraprake, transmeton Anadolu Agency...

Për herë të parë në histori, arabët faktorë për formimin e qeverisë në Izrael

Lista e Bashkuar Arabe (Ra’am) është shfaqur si një faktor surprizë pas zgjedhjeve të përgjithshme të javës së kaluar në Izrael. Në një intervistë për...

Tensionet Rusi-Ukrainë, bisedojnë shefat e ushtrive amerikane dhe ruse

Shefat e shtabeve të ushtrisë ruse dhe amerikane patën një bisedë telefonike, njoftoi të mërkurën ushtria amerikane dhe agjencia e lajmeve RIA. Asnjëra palë nuk...

Në Izmir shpëtohen 37 emigrantë të parregullt të prapësuar nga ekipet greke në ujërat turke

Në nënprefekturën Çesme të Izmirit u nxorën në tokë 37 emigrantë të parregullt, të cilët ishin prapësuar në ujërat territoriale turke nga Roja Bregdetare...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut nuk arriti të anulojë regjistrimin

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut nuk arriti të mbajë seancë për anulimin e regjistrimit të popullsisë, për ç‘gjë ishin marrë vesh liderët e dy...

Dobia e prezantimit të teksteve që madhërojnë çështjen e jetës

Dobia e prezantimit të teksteve që madhërojnë çështjen e jetës:- Falënderimi i takon Allahut, më pas:Disa thonë: “S’ka dobi nga nxjerrja në shesh e...

Rregullatori i Bashkimit Evropian i barnave përkrah vaksinën AstraZeneca

Rregullatori i barnave të Bashkimit Evropian thotë se nuk ka “asnjë provë shkencore” për të mbështetur kufizimin e vaksinës AstraZeneca në grupe të caktuara...

Latest news