21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

14136 POSTIME
0 KOMENTET

Rusia shpall median investigative, agjent të huaj

Rusia i shpalli të premten “agjentë të huaj” median investigative “The Insider” dhe pesë gazetarë, në kuadër të asaj që kundërshtarët e Kremlinit thonë...

Sondazhi: Shumica e amerikanëve të pavaksinuar nuk duan të imunizohen

Shumica e amerikanëve që nuk janë vaksinuar kundër COVID-19-s thonë se nuk ka gjasa që ata të vaksinohen dhe kanë dyshime për efektivitetin e...

BE-ja përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

Duke reaguar ndaj vendimit të përfaqësuesit të lartë në Bosnje e Hercegovinë, që mohimi i gjenocidit të jetë vepër e dënueshme, Bashkimi Evropian ka...

Pse Kina dëshiron të ndërtojë një kanal në Danub përmes Vardarit?

Ideja si ide ekziston dhe realizimi i saj konsiderohet. Ajo që kinezët po imagjinojnë është një zgjerim i ndjeshëm i lumenjve Vardar dhe Morava...

Maqedoni e Veriut, tejkalon 800 mijë numri i vaksinave të aplikuara kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se deri më tani në vend kundër llojit të ri të koronavirusit (COVID-19)...

Gati 150 palestinezë u plagosën gjatë protestave anti-kolonizim të izraelitëve

Gati 150 palestinezë, kryesisht shkaku i gazlotsjellësit u lënduan në përleshjet midis palestinezëve që demonstronin kundër kolonizimit izraelit dhe ushtarëve izraelitë në Bregun Perëndimor...

KBI do të restaurojë xhaminë dhe mejtepin e Mulla Idriz Gjilanit në Dunav

“Këshilli i Bashkësisë İslame (KBI) në Gjilan në kuadër të angazhimit të saj për mbrojtjen e monumenteve dhe trashëgimisë kulturore islame në komunën tonë,...

Anija me migrantë fundoset afër ishullit grek

Një operacion i kërkim-shpëtimit ka vazhduar të premten afër ishullit të Kretës në Greqi për disa persona që llogariten të zhdukur pasi anija...

Fluturoi në hapësirë me miliarderin Jeff Bezos, zhgënjehet pilotja 82-vjeçare

Jeff Bezos bëhet një nga “astronautët” e parë të nisur në hapësirë nga kapsulën “Blue Origin” në raketën e saj New Shepard. Por mesa...

Avokati: Ka shtete që kanë ofruar garanci për lirimin e Thaçit

Avokati i ish-presidentit Hashim Thaçi, Gregory Kehoe i është përgjigjur Prokurorisë Speciale lidhur me rishikimin e paraburgimit për Thaçin. Kehoe në përgjigjen e tij...

Latest news