21.4 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

11208 POSTIME
0 KOMENTET

Kurti në Krushë të Madhe pyetet se a do t’i kërkojë përgjegjësi për Ukshin Hotin, Vuçiqit në dialog

Kryeministri Albin Kurti ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Krushë të Madhe, teksa para mediave ka thënë se në dialog nuk do të...

Komuna e Mitrovicës merr vendim, “Kodra e Cërrnushës” kthehet në bazë ushtarake të FSK-së

Kuvendi Komunal i Mitrovicës sot ka marrë vendim që një prej kodrave më të larta në Mitrovicë, ‘Kodra e Cërrnushës’, e cila ka pamje...

Turqia i kërkon BE-së liberalizimin e vizave

Turqia i ka kërkuar Bashkimit Evropian të marrë veprime “konkrete dhe konstruktive” në lidhje me marrëveshjen për migrantët dhe liberalizimin e vizave. Liderët e...

Gjermani: Do të kërkohen teste COVID për të gjitha fluturimet hyrëse

Ministria gjermane e Shëndetësisë njoftoi të enjten (25.03) se personave që fluturojnë në Gjermani do t’u kërkohet t’i nënshtrohen testimit të koronavirusit që nga...

Myftiu Tërnava takoi administratën e këshillave të Bashkësisë Islame të Kosovës

Ballina Lajmet KosovëMyftiu Tërnava takoi administratën e këshillave të Bashkësisë Islame të KosovësMarch 26, 2021 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava,...

Ekspertët garanci për vaksinat, efektet anësore serioze pas vaksinimeve janë ende një përjashtim absolut

Efektet anësore serioze pas vaksinimeve kundër koronavirusit janë ende një përjashtim absolut. Pas pothuajse nëntë milionë vaksinimesh, Instituti Paul Ehrlich (PEI), përgjegjës për sigurinë...

Biden: Tërheqja nga Afganistani deri më 1 maj, e vështirë

Ballina Lajmet Rajon dhe BotëBiden: Tërheqja nga Afganistani deri më 1 maj, e vështirëMarch 26, 2021 President Joe Biden speaks during a news conference in...

Sot nderohen të rënët për liri në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe të familjes Berisha në Therandë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës do të bëjë homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe te Kompleksi Memorial për viktimat...

IRONIA/ Si ka rënë caktimi i kryeministrit të ri izraelit në dorë të arabëve

Rezultatet e zgjedhjeve izraelite të martën përsëri nuk sollën një fitues të qartë dhe kryeministri mund të vendoset nga Lista e Bashkuar Arabe (UAL),...

Agjencia Evropiane e Barnave do të hetojë më tej rastet e mpiksjes së gjakut dhe vaksinën AstraZeneca

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi sot se komiteti i saj i sigurisë do të mbajë një takim ekspertësh më 29 mars për të...

Latest news