2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

12018 POSTIME
0 KOMENTET

Shumë rezervime, diaspora ia mësyen Kosovës për Fitër Bajram

Lajmi se Zyra Federale e Shëndetit Publik në Zvicër ka hequr Kosovën nga lista e karantinës, ka ndryshuar planet e diasporës kosovare që jetojnë...

​Borrell dënon retorikën ndezëse për ndarjen e Bosnjës dhe Hercegovinës

Shefi i politikës së jashtme të BE-së Josep Borrell tha sot se retorika që vë në pikëpyetje integritetin e BeH dhe bën thirrje për...

Moon i Koresë së Jugut thotë se është ‘koha për të vepruar’ në Korenë e Veriut – përpara samitit me Biden

Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, tha të hënën se ai sheh vitin e fundit në detyrë si shansi i fundit për të...

“Rusia e interesuar për të penguar perspektiven evropiane të Maqedonisë së Veriut”

Rusia ende shfrytëzon mënyra të ndryshme për ta ushtruar ndikimin e saj dhe për ta larguar vendin nga vlerat evropiane. Ekspertët alarmojnë vendin që...

Bujar Nishani: Gabim i Shqipërisë që nuk bëri kundërakuzë ndaj raportit të Dick Marty-t

Ish-presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka kritikuar qeverinë e Shqipërisë e cila sipas tij ka heshtur në lidhje me raportin e Dick Marty-t. Nishani ka...

A mund Kosova ta padisë Serbinë për gjenocid gjatë luftës?

Qeveria e Kosovës thotë se do të ngrejë padi në GJND ndaj Serbisë për gjenocid gjatë periudhës së luftës së vitit 1998/99. Njohësit e...

Gazsjellësi amerikan ende jashtë funksionit, pas sulmit kibernetik

Qeveria amerikane lëshoi një masë ligjore të emergjencës pasi tubacioni më i madh i karburantit në SHBA u godit nga një sulm kibernetik që...

Qeveria favorizon skemat sociale

Programi i Qeverisë së Kosovës më shumë ka një komponentë sociale sesa zhvillimore, thotë për Radion Evropa e Lirë, profesori i ekonomisë, Safet Gërxhaliu....

Vendet evropiane lehtësojnë masat e pandemisë

Britania e Madhe do të lehtësojë më shumë kufizimet e vendosura për të luftuar COVID-19 pasi fushata e suksesshme e vaksinimit të vendit ndihmon...

Rritet në 50 numri i të vdekurve nga një sulm me bombë në Kabul

Është rritur në 50 numri i personave që kanë humbur jetën në një sulm me bombë të kryer dje në orën e iftarit përpara...

Latest news