Tadiq dhe Nikoliq në rundin dytë

0
31

Gazeta Blic njofton se partia e Boris Tadiqi në zgjedhjet parlamentare ka marrë 26,6 për qind të votave ndërsa ajo e Tomislav Nikoliqit 25,2 për qind. Këto janë rezultate e para, ndërsa numërimet po vazhdojnë dhe këta të dy do të përballën në balotazh.

Blic thotë po ashtu se radikalët nuk e kanë kaluar pragun zgjedhor .

Vendvotimet e janë mbyllur në orën 20.

Për postin e presidentit kanë garuar 12 kandidatë – në mesin e tyre Boris Tadiqi dhe Tomislav Nikolliqi, të cilët pritet të shkojnë në balotazh./koha/kohaislame