Policia saudite e ul poshtë dronin e paautorizuar që fluturonte mbi zonën e kufizuar në Rijad

0
220

Një telekomandë e kontrolluar u rrëzua nga policia të shtunën në mbrëmje pasi u zbulua se fluturonte mbi një zonë të kufizuar në Riad pa një paqartësi të sigurisë.

Droni, që besohet të jetë një lodër, u zbulua nga oficerët në stacionin e policisë në Al Khuzama, tha një zëdhënës i Departamentit të Policisë në Rijad. Njësia e policisë veproi menjëherë dhe në përputhje me udhëzimet përkatëse të sigurisë dhe autoritetet kanë nisur një hetim mbi incidentin, tha zëdhënësi./KohaIslame.com/