New York, dy të vrarë dhe tetë të plagosur

0
39

Të paktën dy persona janë vrarë, dhe tetë të tjerë kanë mbetur të plagosur të premten përpara kullës së njohur të kryeqendrës amerikane të biznesit, Empire State Building, në Manhattan të New York-ut, njofton agjencia e lajmve Reuters.

Sipas dëshmitarëve një përson ka gjuajtur me armë në drejtim të njerëzve, ndërkohë që ka reaguar sigurimi i ndërtesës duke e lënë të vrarë sulmuesin.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9:00, përpara kullës legjendare 102 katëshe të New Yorku, të cilën çdo vit e vizitojnë rreth katër milionë turistë. /Telegrafi/kohaislame