Khabib vs McGregor, grushte, gjak dhe arrestime, çastet pikante nga dueli

0
107
Khabib Nurmagomedov e ka dorëzuar Conor McGregorin qysh në raundin e katërt.

Boksieri rus arriti të triumfoi ndaj irlandezit, duke e detyruar me një shtrëngim në fyt që ta dorëzoj meçin.

Dueli për titullin kampion bote mes Khabib dhe McGreogor kaloi çdo parashikim. Pas përfundimit të përballjes mes tyre, Khabib kaloi kafazin dhe sulmoi stafin e iralndezit McGreogor, pasi që këta të fundit ia ofenduan babanë, fenë dhe kombin.

Siç e kemi ilustruar nga pamjet, këto janë momentet më pikante të këtij dueli që cilësohet si më i forti në UFC.