KA VDEKUR PRESIDENTI I GANËS

0
36

Presidenti i ganës John Atta Mills ka vdekur në moshën 69 – vjeçare, kanë njoftuar mediat botërore.Zyrtarë të këtij vendi, nëpërmjet stacioneve televizive GTV dhe TV3, të cilat e kanë ndërprerë programin e rregullt, iu kanë drejtuar popullit ganez, duke e njoftuar se sot pas dite ka vdekur kryetari i shtetit në spitalin ushtarak në Akra, raporton AFP.

Agjensia ka raportuar se kryetari i Ganës ka vdekur vetëm disa orë pasi që është konstatuar se ai është i sëmurë. Mills të shtunën ka festuar ditëlindjen e tij të 68-të.kohaislame