IZRAELI PËRGATITET PËR NJË STËRVITJE USHTARAKE NË DETIN EGJE

0
56

Mediat greke njoftuan se anijet luftarake të flotës izraelite do të bëjnë stërvitje gjuajtjeje në Detin Egje.

Bëhet e ditur se stërvitja në kuadër të bashkëpunimit ushtarak Greqi-Izrael, do të zhvillohet në datën 18 korrik në veri të Ishullit Milos.

Në stërvitjen që do të marrin pjesë vetëm anijet që i përkasin Izraelit, do të përdoren plumba të vërtetë dhe për këtë stërvitje janë paralajmëruar anijet dhe avionët që gjenden në rajon.trt/kohaislame