INDONEZI – NJË TËRMET ME MAGNITUDË 6.1 BALLË GODET ISHULLIN E JAVËS

0
51

Një tërmet i fortë me një magnitudë deri 6,1 ballë goditi dje ishullin e Javës, më i populluari i arqipelagut indonezian, bënë të ditur burime zyrtare indoneziane dhe amerikane.”Deri tani nuk ka hollësi për viktima apo dëme materiale”, theksuan burimet zyrtare indoneziane.

“Epiqendra e tërmetit, me magnitudë prej 6,1 ballë u lokalizua 121 kilometra në jugperëndim të qytetit të Sukabumi, në një thellësi prej 24 kilometrash”, theksoi Agjencia indoneziane Meteorologjike.Tërmeti u ndje edhe në Xhakartë, rreth 214 kilometra në verilindje.TRT/kohaislame