Gjakovë, një i vrarë dhe një i plagosur

0
45

Një 32-vjeçare është vrarë mbrëmë në fshatin Demjan të Gjakovës ndërsa ka mbetur i plagosur edhe një mashkull 52-vjeçar. Sipas hetimeve të para dyshohet se persona të maskuar dhe të armatosur kanë ndaluar veturën e viktimave në hyrje të fshatit dhe kanë tentuar t’i grabisin.

Gjatë tentativës të grabitjes, të dyshuarit kanë shtënë në drejtim të viktimave me ç’rast një ka mbetur i vdekur dhe një i plagosur.