A e dini se …?

0
81

A e dini se ka disa gjëra në dukje të parëndësishme që ndikojnë shumë në mirëqenien tuaj? Mësojini se cilat janë ato dhe zbatojini në përditshmërinë tuaj

-Fjetja pa jastëk redukton dhimbjet e shpinës dhe e mban atë më të fortë.

-Të hani çokollatë ndërsa jeni duke studiuar, ndihmon trurin tuaj të mbajë mend shumë informacione të reja lehtësisht.

-Vendosja e një bustine çaji të thatë në këpucë ndihmon në absorbimin e aromave të pakëndshme.

-Sipas Albert Einstein, nëse mjalti i bletës do të ishte zhdukur nga toka, njerëzit do të ishin zhdukur brenda 4 vitesh.

-E qeshura shkatërron qelizat tumorale dhe ul rrezikun për kancer me 52 për qind.

-Njërzit që hanë me dorën e djathë, kanë tendencë të përtypin ushimin në mënyrën e duhur.