-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

MERKEL NUK PAJTOHET ME PRESIDENTIN E RI FRANCEZ

Qeveria e Gjermanisë ka përjashtuar rishikimin e paktit të ri fiskal të BE-së, pavarësisht thirrjeve për ndryshim të marrëveshjes nga presidenti i zgjedhur i...

Vriten 32 ushtarë në Jemen, si hakmarrje ndaj vrasjes së liderit

Dhjetëra ushtarë jemenas janë vrarë nga sulmet në dy post-blloqe ushtarake në jug të Jemenit. Sipas agjencive të lajmeve, bëhet fjalë për 32-40 viktima....

Specialistë të mjekësisë të interesuar për vendet e BE-së

Specialistë të mjekësisë vazhdojnë të interesohen që specializimin ta kryejnë në vendet e BE-së. Në Fakultetin e Mjekësisë thonë se duhet të krijohen kushte...

Është zhdukur 20 vjeçari nga Peja

Është zhdukur pa gjurmë tashmë pesë ditë i riu Fidan Shabi nga Peja, bëjnë të ditur familjarët e personit, kërkimin e të cilit e...

Mesazhi i parë dhe prioritetet e Holland

Presidenti i ri i francës Fransua Hollande para qindra mbëshetësve socialsit deklaroi se do të jetë president i të gjtihë francezëve, edhe i atyre...

Tajlandë, të paktën 12 të vdekur pas zjarrit në një uzinë kimike

Një zjarr i madh në një uzinë kimike në lindje të Tajlandës ka shkaktuar të paktën 12 të vdekur dhe më shumë se 100...

GËRMADHAT E RESTELICËS SË AMSERA REKËS

Banorët e Restelicës kanë braktisur fshatin që prej se orteku i goditi shtëpitë e tyre rreth 4 muaj më parë. Bora e madhe që...

Për Maqedoninë e Preshevën protestë në Tiranë

"Levizja Shqiperia e Re" sot do të organizojë një protestë paqësore në Tiranë, me moton "Në mbrojtje të vëllezërve, motrave dhe nënave tona shqiptare...

Trafiku i organeve, pr/ligji miratohet në parim në Komisionin e Ligjeve

Komisioni i ligjeve miratoi në parim pr/ligjin që synon të lejojë grupin hetimor të EULEX-it për të hetuar në Shqipëri, lidhur me akuzat e...

Siria mban zgjedhjet, opozita apelon për bojkot

Votimet kanë nisur në zgjedhjet parlamentare në Sirinë e përfshirë nga konflikti. Zgjedhjet që shihen nga presidenti Bashar Al Asad si zgjedhjet e para...

Të fundit