7.5 C
Pristina
Saturday, March 2, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Konflikti për pronën, babë e bir dhunojnë 44-vjeçarin, arrestohen

Një konflikt për pronën ka përfunduar në një krim kundër personit në Maminas të Durrësit. Babë e bir janë arrestuar nga shërbimet e policisë...

SHBA-Ramës: Larg gjuhës që nuk çon në BE

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama gjatë një interviste në Ulqin lidhur me bashkimin e mundshëm ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, ka reaguar ambasada e...

Vrau vajzën sepse ishte shtatzënë me kushëririn: Ja si kishte ndodhur ngjarja!

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim dosjen e 70-vjeçarit që vrau vajzën e tij, pasi ajo kishte mbetur shtatzënë me një...

Lubonja: Po shtojmë masturbimet patriotike me flamur

Analisti Fatos Lubonja, në një shkrim kritik për çështjen e takimit mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë në Tiranë, thotë se gjuha e Edi...

Kastriot Myftaraj padit Ballistin për dronin, reagon Morina

Gazetari Kastriot Myftaraj ka deklaruar se Ismail Morina, i njohur ndryshe si Ballisti, e ka ngritur dronin në Beograd për llogari të serbëve.  ...

Kështu dëmtohet imazhi ynë: Shkatërrohet rrjeti shqiptar i kokainës që vepronte në Itali (Video)

Një organizatë e gjerë kriminale e përbërë tërësisht nga shtetas shqiptarë, aktive në shpërndarjen e kokainës në të gjithë Italinë, është shkatërruar nga karabinierët...

Durrësi nën ujë

Me rikthimin e reshjeve këtë fundjavë, janë rikthyer edhe problematikat në Shqipëri . Qyteti i Durrësit është izoluar nga përmbytjet. Mediet vendase raportojnë se,...

Hajde Përhajr – Xhamia e Madhe në Tiranë, punimet nisin javën e ardhshme

Besimtarët mysliman marrin lajmin e shumëpritur, atë të ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë. Tashmë nuk bëhet më fjalë vetëm për për leje ndërtimi apo...

Aksident në Tiranë, automjeti i merr jetën kalimtares

Një aksident rrugor ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë duke i marrë jetën 73-vjeçares Myrvete S. Automjeti tip...

Shkencetarja Shqiptare nga Shkodra Dr. Egesta Lopci merr çmimin “Mirenjohja e Qytetit” nga Bashkia Shkoder.

Shkencetarja Shqiptare nga Shkodra Dr. Egesta Lopci merr cmimin "Mirenjohja e Qytetit" nga Bashkia Shkoder.

Të fundit