-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Polici shqiptar po hante byrek, grabitësit vodhën një milion euro

Katër thasët me para të një banke të nivelit të dytë, të cilat u grabitën të premten në Tiranë do të transportoheshin jashtë shtetit....

Kostoja e përmbytjeve, mbi 2 mijë familje në vështirësi

Përmbytjet e këtyre ditëve kanë sjellë dëme të mëdha ekonomike për më shumë se 42 mijë persona në të gjithë vendin.    Deri më...

Gjirokastër, trafik refugjatësh nga Siria(VIDEO)

Trafiku  i refugjatëve nga Siria u rikthye në Jug të Shqipërisë pas përmirësimit të motit nga permbytjet  e fundit. Policia kufitare e Gjiroakstrës bllokoi...

Arrestohet një 24-vjeçar, dyshohet si vrasës me pagesë

Ai është identifikuar si Armando Gorezi dhe është me origjinë nga Elbasani. 24-vjeçari që po udhëtonte me mjetin e tij u arrestua pranë Unazës...

Protesta në Tiranë kundër ndërtimit të gradaçelave tek liqeni

Më shumë se 100 banka dhe institucione financiare në mbarë botën janë sulmuar në një vjedhje të paprecedentë kibernetike, thuhet në një raport.  ...

Aleanca KuqeZi kërkon heqjen e vizave për Kosovën

Eksodi biblik i shqiptarëve të Kosovës dhe largimi i shqiptareve të Shqipërisë, si dhe trajtimi barbar që po iu bëhet atyre nga disa vende,...

Shqiptarët e Maqedonisë, ndihma për të përmbyturit

Pako me ndihma kanë ardhur sot edhe nga shqiptarët e Maqedonisë për banorët e zonave të përmbytura.   Ka qenë kryeministri Edi Rama që...

Incident në minierën e bakrit në Pukë, humb jetën një minator

Nga informacionet paraprake mësohet se nga shembjet e dherave dhe masivit shkëmbor që kanë ndodhur brenda galerisë së minierës së Munellës ka humbur jetën...

Transferimi i policëve, faleshin në orar pune

Transferimi i 7 efektivëve të forcave RENEA ka vënë në lëvizje edhe myftininë e Tiranës.   Dy prej policëve të transferuar kanë qenë besimtarë...

Profili i njeriut që po terrorizon Tiranën

Ekspertët e përshkruajnë si një person të stërvitur dhe me njohuri shumë të mira në përgatitjen e bombave, çka hedh dyshime të forta se...

Të fundit