34.2 C
Pristina
Friday, July 12, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

14108 POSTIME
0 KOMENTET

Oda e Afarizmit të Kosovës: Të mos ketë mbyllje totale të biznesit pa përkrahjen paraprake financiare

Oda e Afarizmit të Kosovës kërkon nga institucionet e vendit që asnjë kufizim apo mbyllje totale e biznesit, të mos bëhet pa përkrahje paraprake...

Turqia radhitet e 6-ta në botë për nga numri i të vaksinuarve

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca njoftoi se Turqia është vendi më i vaksinuar midis vendeve që nuk kanë prodhuar ende vaksinën e saj dhe...

Fregata turke “TCG Yavuz” kryen trajnime kalimi me Grupin e 2-të të Përhershëm Detar të NATO-s

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare njoftoi se fregata “TCG Yavuz” së bashku me elementët e Grupit të 2-të të Përhershëm Detar të NATO-s (SNMG-2), të...

Policia britanike me zbulim rrëqethës, përmes rrjetit social kapin grupin e adoleshenteve që “negocionin” vetëvrasjet

2 orëPolicia britanike në rrjetin social Instagram, ka zbuluar një grup që ishte formuar nga disa adoleshente që “negocionin vetëvrasjet”. Siç raporton BBC, në grup...

TRESHET NË HADITHET E PROFETIT DHE URTËSINË E DIJETARËVE

1- I Dërguari i Allahut (paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi të), ka thënë: “Allahu i Lartësuar nuk do të flasë me tre...

Paralajmërohet mbyllje e lokaleve të gastronomisë në Kosovë

Kosova mund të mbyllë për disa ditë punën e lokaleve të gastronomisë për shkak të përpjekjeve për të vënë nën kontroll përhapjen e koronavirusit...

Holandë, një agresor djeg xhaminë në ndërtim

RotterdamNë qytetin Gouda të Holandës i është vënë zjarri një xhamie e cila ishte duke u ndërtuar, raporton Anadolu Agency (AA). Njoftohet se xhamia "Esselam"...

Kosova midis zgjedhjes së presidentit dhe zgjedhjeve të reja

Të shtunën pasdite kryesia e parlamentit vendosi që në orën 18:00 të mbahet seanca parlamentare për zgjedhjen e presidentit të ri, mes mëdyshjeve rreth...

Fëmijët nuk lejohen në Xhaminë e Profetit (a.s), shkak pandemia

Ballina Lajmet Rajon dhe BotëFëmijët nuk lejohen në Xhaminë e Profetit (a.s), shkak pandemiaApril 3, 2021 Fëmijët nën moshën 15 vjeç nuk do të lejohen...

Edhe Holanda pezullon përdorimin e vaksinës së AstraZeneca për personat nën 60 vjet

Holanda ka pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinës anti-COVID të AstraZeneca, për personat nën moshën 60-vjeqare, shkruan euroneës. Në një kumtesë të lëshuar në orët e...

Latest news