14.5 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

13141 POSTIME
0 KOMENTET

Pentagoni: Grumbullimi i forcave ruse në kufirin e Ukrainës më i madhi që nga viti 2014

Zëdhënësi i Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së (Pentagon) John Kirby tha se grumbullimi që Rusia ka kryer në kufirin e Ukrainës është grumbullimi më...

Erdoğan: Dërguam ndihma në 157 vende të botës dhe treguam bujarinë e popullit turk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se vendi po zhvillon një luftë të vendosur kundër pandemisë së koronavirusit (COVID-19), ndërsa me këtë rast...

Thesaret e Ramazanit

Ramazani është muaj i dalluar, me vete sjell shume begati dhe dhunti, i ngjan një xehtores, nga e cila nxjerrim për çdo ditë thesare...

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Një grua ka bërë historinë në Emiratet e Bashkuara Arabe duke u bërë e para astronaute në këtë shtet.Noura Al-Matrooshi është njëra nga dy...

OBSH: Vetëm 0,2 % e vaksinave shkojnë në vendet me të ardhura të ulëta

Vendet me të ardhura të ulëta kanë marrë vetëm 0,2 për qind të vaksinave kundër koronavirusit të ri (COVID-19), tha kreu i Organizatës Botërore...

Mesxhid al-Aksa e përgatitur për Ramazan nëpërmjet aktiviteteve vullnetare të palestinezëve

Mesxhid al-Aksa, kibla e parë e muslimanëve që gjendet në Qytetin e Vjetër të Kudsit Lindor nën okupim, është bërë gati për muajin e...

Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë se Muaji i Madhëruar Ramazan fillon më 13 prill 2021

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë dhe të gjithë opinionin e gjerë se muaji i madhëruar Ramazan fillon ditën e martë...

Turqia teston me sukses motorin e parë hibrid për misionin hënor

Turqia ka testuar me sukses motorin e saj të parë hibrid që do të përdoret në Misionin Hënor, tha ministri i Teknologjisë dhe Industrisë...

Francë, ekstremistja e krahut të djathtë Le Pen do të kandidojë në zgjedhjet presidenciale

Liderja e Partisë së Unitetit Kombëtar të ekstremit të djathtë në Francë, Marie Le Pen njoftoi se do të jetë kandidate në zgjedhjet presidenciale...

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

Administrata e Presidentit Joe Biden ka thënë se nuk do të përfshihet në sistemin kombëtar për “pasaportën e vaksinimit”, duke ia kaluar barrën kompanive...

Latest news