Xhaka futbollisti i vitit në Zvicër, Shaqiri me golin më të mirë (Foto/Video)

0
53

Janë ndarë çmimet “Swiss Football Awards” ku futbollistët shqiptar janë nderuar.

Futbollisti më i mirë i zgjedhur nga Zvicra është mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka.

Në sezonin e fundit të tij, ai fitoi dy trofe me Arsenalin dhe siguroi vend në ekipin e parë të klubit londinez.

Në mbrëmjen e së hënës ka fituar çmim edhe ylli tjetër shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri.

Ai fitoi për golin më të bukur, për ndeshjen ndaj Bjellorusisë.