19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Hyseni: ‘3-përqindëshi’ vetëm zhurmë!

Nuk tërhiqet nga pretendimi se dialogu me Serbinë po i ngadalëson njohjet. Për ish-ministrin e jashtëm, Skender Hyseni, marrëveshja e fundit për përfaqësimin rajonal...

Thaçi: Roli i SHBA vendimtar për paqen e lirinë e Kosovës

Mbështetja dhe udhëheqja amerikane është e domosdoshme për të siguruar tolerancën, drejtësinë dhe demokracinë,’ citohet të ketë thënë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë...

KFOR-i tërhiqet përkohësisht nga plani për bllokimin e rrugëve alternative

Vrasja e Selver Haradinajt, banor i pjesës veriore të Mitrovicës, ka përkeqësuar situatën e sigurisë në pjesën më problematike të Kosovës. Si rezultat i...

“Mbrojtja civile” dyshohet se kreu shpërthimin terrorist

Organizata e ashtuquajtur “Mbrojtja civile”, që udhëhiqet nga serbët Jovica Lazareviq dhe Desimir Janiçijeviq, në veri të Kosovës, dyshohet se qëndron prapa sulmit me...

Dy ish-ministra të Kulturës rrezikojnë deri tetë vjet burgim

Armond Morina pritet të jetë “mysafir” në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë. Bashkë me të do të jenë edhe dy ish-ministra të Kulturës, Astrit...

Dacic: Rrugët alternative mos i bëni afër KFOR-it

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Dacic, deklaroi të hënën se xhandarmëria serbe nuk i ka bllokuar rrugët alternative për në Kosovë,...

Serbët sulmojnë gazetarët shqiptarë në veri

Gazetarë të mediave shqiptare të Kosovës, Kosovapress, Top Channel, Rtv 21, KTV, RTK, Koha Ditore etj., janë provokuar dhe sulmuar nga një grup serbësh...

Serbët pushtojnë pikat statike të policisë në Mitrovicë

Policia e Kosovës, në përputhje me premtimin e ministrit të Brendshëm Bajram Rexhepi, kishte vendosur sot disa pika statike të policisë në pjesët neuralgjike...

Dell nuk përjashton mundësinë e dialogut për veriun

Ambasadori amerikan Christopher Dell nuk ka përjashtuar mundësinë që këtë vit të fillojë dialogu për zgjidhjen e çështjes së veriut. Ai i ka thënë...

PISHMAN PËR LIGJIN E PUNËS

Pushimi njëvjeçar për lehonat mund të bëhet shkas për ndryshime të reja të Ligjit të Punës. Kjo ide ka zënë vend edhe në Ministrinë...

Të fundit