2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

SHBA: Romney zhvilloi takimin e parë fondë – mbledhës me shqiptaret

Kandidati Republikan Mitt Romney në New York City, javën e kaluar zhvilloi një takim fondesh në New York Marriott Marquis hotel . Në takimin...

Merkel – mesazhe Greqisë e Francës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka ritheksuar qëndrimin e saj të fuqishëm ndaj krizës së borxheve në Greqi, duke thënë se është “shumë e rëndësishme”...

Greqi, dështon formimi i qeverisë

Gjashtë orë pasi mori mandatin për të formuar qeverinë e re, lideri i partisë “Demokracia e Re” Antonis Samaras e ka dorëzuar sërish atë...

Anonymous sulmon CIA-n dhe Interpol-in

Anëtarët e kolektivit të haktivistëve të njohur si Anonymouse, thonë se për pak kohë sot kanë thyer faqet e CIA-s dhe të Interpol-it Sulmi...

MERKEL NUK PAJTOHET ME PRESIDENTIN E RI FRANCEZ

Qeveria e Gjermanisë ka përjashtuar rishikimin e paktit të ri fiskal të BE-së, pavarësisht thirrjeve për ndryshim të marrëveshjes nga presidenti i zgjedhur i...

Mesazhi i parë dhe prioritetet e Holland

Presidenti i ri i francës Fransua Hollande para qindra mbëshetësve socialsit deklaroi se do të jetë president i të gjtihë francezëve, edhe i atyre...

Tajlandë, të paktën 12 të vdekur pas zjarrit në një uzinë kimike

Një zjarr i madh në një uzinë kimike në lindje të Tajlandës ka shkaktuar të paktën 12 të vdekur dhe më shumë se 100...

Izraeli në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka njoftuar se Izraeli do të mbajë zgjedhjet parlamentare brenda katër muajsh, që do të thotë një vit para afatit.Netanjahu...

Tornado godet Japoninë

Një tornado i fuqishëm ka kaluar përmes Japonisë lindore të dielën, duke vrarë një person dhe plagosur të paktën 30 të tjerë. Disa shtëpi...

François Hollande- kryetar i Francës

Kandidati i socialistëve François Hollande, me 52 për qind të votave, është zgjedhur sot kryetar i Francës, njofton AFP. Tashmë në Paris dhe nëpër...

Të fundit