-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

SHBA-JA PARALAJMËRON SIRINË PËR ARMËT KIMIKE

SHBA-ja paralajmëroi sot Sirinë se do të mbajë përgjegjësi nëse nuk garanton sigurinë e armëve kimike, pas një artikulli që flet për zhvendosjen e...

NIGERI – 95 TË VDEKUR PAS ZJARRIT NË NJË AUTOCISTERNË

Të paktën 95 persona, të cilët po përpiqeshin të marrnin naftë nga një autocisternë e aksidentuar, humbën jetën pas flakëve që përfshiu makinën, në...

Peniani: Armë bërthamore kundër kërcënimeve të SHBA

PENIAN - Koreja e Veriut bëri të ditur sot se kishte nevojë për armën bërthamore për të kundërshtuar kërcënimet amerikane dhe premtoi se nuk...

Skandaloze, në Gjeorgjia të Amerikës do ta ekzekutojnë njeriun pavarësisht problemeve mendore

Një afrikano-amerikan i diagnostikuar me probleme mendore, është vendosur që të ekzekutohet në shtetin amerikan Gjeorgjia, pavarësisht një vendimi të gjykatës që ndalon dënimin...

Kryeministri Erdoan më 18 korrik do ta viziton Moskën

Kjo vizitë do të jetë një hallkë e re në zinxhirin e bashkëpunimit gjithëpërfshirës dhe dialogut aktiv në nivel të ndryshëm. Kryeministri Rexhep Tajip...

Papa padit revistën gjermane “Titanic”

 Papa ka ngritur padi gjyqësore kundër revistës satirike gjermane “Titanic”, e cila në numrin e saj të fundit, në kopertinën e parë dhe të...

Norvegjia e Brejvikut shtrëngon masat antiterrorizëm

- Norvegjia pritet të shtrëngojë ligjet antiterrorizëm, bëri të ditur një zëdhënës i ministrisë së drejtësisë, duke thënë se vendimi është marrë pas mësimit...

Ushtarakët britanikë në gatishmëri për Olimpiadën

Forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar janë në gatishmëri për të siguruar personel shtesë prej 3500 trupash në lidhje me sigurinë e Lojërave...

SHBA: Assadi është tiran dhe vrasës

SHBA- Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ashpërsuar tonet ndaj presidentit sirian Assad. Uashingtoni e quajti atë një tiran brutal. Kofi Annan informon KS...

Në Romë përdhunohet në mes të rrugës turistja

Një turiste australiane, 22 vjeçare është përdhunuar në mes të rrugës dhe më pas ka kaluar në gjendje shoku. Sipas mediave fillimisht turistja është njohur...

Të fundit