13.3 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Centrali i ri bërthamor në SHBA do të kushtojë 14 miliardë dollarë

Ministria amerikane për Energjetikë planifikon të miratojë kredi prej 6.5 dollarëve për ndërtimin e centralit të parë bërthamor në SHBA pas më shumë se...

Ukrainë: 25 të vdekur në përleshjet mes protestuesve dhe policisë

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën si pasojë e përleshjeve mes protestuesve dhe forcave speciale natën e kaluar, në Kiev, njoftuan sot burime...

Stuhi bore në Japoni, humbin jetën 23 persona

Stuhia e dytë e borës brenda një jave ka goditur sot disa pjesë të Japonisë, me ç’rast me mijëra njerëz kanë mbetur të ngujuar...

Ligji belg për vdekjen e vullnetshme tek fëmijët

Ligjvënësit belgë kanë vendosur t’ua lejojnë të drejtën për të vendosur për të vdekur edhe fëmijëve me sëmundje të pashërueshme, pavarësisht nga mosha e...

Trafiku seksual i fëmijëve në Britani

Gjatë vitit të kaluar Shqipëria ka qenë vendi më i zakontë i origjinës së viktimave të skllavërisë seksuale në Britani e pasuar nga Nigeria,...

Ish-kryeministri i Gjeorgjisë dënohet me 5 vjet burg

Një gjykatë në Gjeorgji ka dënuar aleatin kryesor të Presidentit, Mikhail Saakashvili për përvetësim dhe abuzim me detyrën. Vano Merabivshvili, që ka mbajtur...

Në sulmet terroriste në Mbretërinë e Bashkuar kanë gisht katolikët e Irlandës së Veriut

Duke filluar që nga 11 shkurti në qytete të ndryshme të Britanisë së Madhe u neutralizuan shtatë mjete shpërthyese që ndodheshin në dërgesa postare...

Kina parashikon të hapë tunelin më të gjatë nënujor në botë

Kina parashikon të hapë tunelin më të gjatë nënujor në botë, mes qyteteve të mëdhenj portualë në verilindje të vendit, njoftoi një ekspert i...

Malajzi: Fushatë kundër Shën Valentinit

Përpara ditës së Shën Valentinit, autoritetet fetare në shtetin e Malajzisë, Selangor kanë befasuar nxënësit e shkollave të mesme duke bërë shpërndarjen e fletushkave...

Shënohet viktima e parë nga përmbytjet në Angli

Një person ka vdekur, ndërsa dhjetëra mijëra persona kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të stuhisë dhe erërave të fuqishme që kanë goditur...

Të fundit