13.3 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Teknologji

Motorola hetohet nga Bashkimi Evropian

Bashkimi Evropian ka njoftuar se ka nisur dy hetime me bazë mosbesimi ndaj gjigantit amerikan, kompanisë Motorola, pas ankesave të bëra nga rivalët e...

Windows XP ne rritje

Windows XP është ende bindshëm sistemi udhëheqës operativ për kompjuterët e tavolinës, ndërsa gjatë marsit ai madje rriti avantazhin. Në të vërtetë, sipas statistikës së...

10 milionë porosi Galaxy S III

Ne e dimë që Samsung Galaxy S III do të vijë gjatë dy muajve të ardhshëm, edhe pse një paralajmërim i tillë nuk është...

Facebook nuk i ka 800 milionë përdorues!

Nëse i pyesim shumicën e njerëzve në lidhje me bazën e përdoruesve aktiv në Facebook, numri që do të dëgjojmë do të jetë rreth...

“Miku” më i mirë interneti, harrohet libri

Në Ditën Ndërkombëtare të Librit për Fëmijë dhe të Rinjë, triumfon interneti. Tashmë është fakt i njohur dhe i pakundërshtueshëm që zhvillimi i teknologjive...

60 vjet burg për hakerin nga Florida

Hakeri nga Florida, Kristopher Çanej, rrezikon dënim me 60 vite burg, pasi që është deklaruar fajtor për ‘thyerjen’ e e-maileve të personaliteteve të famshme,...

Nokia Lumia 900 për vetëm 100 dollarë

Nokia e ka për synim që ta zërë vendin e tretë të sistemit operativ BlackBerry në tregun e smartphone-ëve. Kështu që tani, është bërë...

Photoshop CS6 shkarkohet më shumë se 500 mijë herë

Siç duket, shumë njerëz janë të interesuar në versionin e ri beta të Photoshop CS6: softueri është shkarkuar më shumë se 500,000 herë, tha...

Internet Explorer 10 vjen vjen për Metro

Në gjysmën e parë të vitit 2012, mund ta keni përdorur Windows 8 pasi versioni i tij i parë për konsumatorë ishte lëshuar më...

Tim Cook viziton fabrikën e iPhone në Kinë

Kryeshefi ekzekutiv i ndërmarrjes Apple, Tim Cook, vizitoi fabrikën e re të Grupit të Teknologjisë Foxconn të ndërtuar për prodhimin e pajisjeve iPhone në...

Të fundit