22 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Elon Musk: George Soros urren njerëzimin

Më të lexuarat

Elon Musk ka akuzuar miliarderin kontrovers, George Soros, se urren njerëzimin. Përmes dy postimesh në Twitter, platformë të cilën bleu disa muaj më parë, Musk tha se Soros i kujton personazhin negativ të serisë së Marvel, “X-Men”, Magneto. “Soros më kujton Magneton”, shkroi Musk në një postim në Twitter këtë të martë. Dhe kur dikush i kujtoi se Soros është një filantrop që do njerëzimin dhe njëlloj si Magneto, edhe ai është i mbijetuar i holokaustit, Musk iu përgjigj: “Ti mendon se ka synime të mira, por jo. Ai dëshiron të gërryejë çdo qelizë të qytetërimit”

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit